مقاله ها

لحظه‌ها و مرحله‌های بسیار سختی در تاریخ ملت‌ها است که به علت مواجه شدن جمعیت مردم یک سرزمین با اندوه مشترک و یا شادی مشترک به خاطر سرزمین و هویت خود، این بازه از زمان را در خاطره جمعی برای همیشه ماندگار می‌کند و یادآوری آنها، حس غرور و شجاعت را در مردم یک سرزمین احیا می‌کند.

 

 زنان به عنوان جمعیت فعال هر کشوری، در پیشرفت و توسعه همه جانبه تأثیر مستقیمی دارند و راهبردهای هر جامعه توسعه یافته‌ای باید بر مبنای  مشارکت فعال زنان در امور اقتصادی، سیاسی و اجتماعی پایه ریزی شود.

 

کمتر کسی تصور میکرد که پس از اعلام موجودیت گروه تکفیری – تروریستی داعش، این گروه بتواند با این سرعت توسعه پیدا کرده و دنیا را با  تهدید و چالش مواجه نماید.

امسال روز قدس به دلیل شیوع کرونا متفاوت تر از گذشته برگزار شد و مردم جهان بخصوص قاطبه مسلمانان با شیوه های جدید، از آرمان آزادی قبله اول مسلمانان جهان حمایت و از جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی ابراز انزجار کردند.

امروزه جهان شاهد فجیع ترین اقدامات ضدبشری از سوی نظام سلطه (آمریکا، رژیم صیهونیستی و ....) در نقاط مختلف از جمله در فلسطین است.

درقرن بیستم میلادی بشریت پس از پشت سرنهادن دو جنگ جهانی خانمانسوز وخستگی کامل از جنگ وستیز به این نتیجه رسید که باید در سایه صلح وآرامش زندگی کندوگرنه هستی بشروزیست اودرروی کره زمین، در خطر نابودی است.

 

نام خلیج‌فارس، بحر فارس یا دریای پارس که در قدیمی‌ترین متون بازمانده از یونان باستان از آن به‌عنوان پرسیکوس یاد شده؛ با نام سرزمین و تمدن ایران همراه بوده است. تاریخ و فرهنگ شفاهی نیز گواه آن است که ایرانیان هزاران سال قبل از میلاد مسیح آب‌های جنوب ایران را دریای جم، دریای ایران و دریای پارس می‌گفته‌اند و این عناوین را در صدها نقشه و سند تاریخی به ثبت رسانده‌اند.

 

مجید تخت‌روانچی نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با بیان اینکه ایران آماده است تا روابط را با تمام کشور‌های همسایه بهبود بخشد، گفت آمریکا، اما مانع اصلی در مسیر حصول صلح در غرب آسیا است.

 

سیاست خارجی آمریکا تحت عنوان استراتژی جوجیتسویی، بازیگر دیوانه و پارادایم آشوب بیشترین بهره را در برقراری اهداف بلندمدت و میان مدت ایالات متحده آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه کشورهای عربی بر جای گذاشته است.

 

چندین سال متوالی است که رهبر معظم انقلاب، اسامی سال های شمسی را بر محور اقتصاد نام گذاری می کنند. به نظر می رسد، رهبر حکیم و فرزانه انقلاب بر اساس رصد وضعیت کشور و با توجه به اساسی ترین نیازها و ضرورت تقویت یک سری از مسائل مهم کشور، سال ها را نامگذاری می نمایند.

صفحه‌ها

اشتراک در مقاله ها