مقاله ها

امروز یکشنبه، ۲۹ نوامبر مصادف با روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین است که از سال ۱۹۷۷ میلادی از سوی مجمع عمومی سازمان ملل و در تقویم سازمان ملل متحد به این نام نامگذاری شد.

در پی ترور کور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای کشورمان ، شخصیت های علمی و خبری و نیز برخی رسانه ها و انجمن ها ، واکنش ها و بیانیه هایی را ابراز داشته اند که در گزارش زیر به طور اجمال به بازخوانی اهم آن ها خواهیم پرداخت:

یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: متاسفانه در افغانستان با این نگرش و برداشت از سوی دولت مرکزی و نیروهای طالبان مواجه هستیم که توانایی نظامی را پشتوانه سیاسی و مذاکراتی می دانند و با این اهرم سعی در امتیازگیری دارند که حملات تروریستی اخیر را نیز باید در همین راستا دانست.

 

ژوهشگر معارف اسلامی ضمن بیان پیشنهاداتی برای معرفی جهانی پیامبر اسلام(ص)، اظهار کرد: گنجاندن نام محمد(ص) در قانون اساسی ایران و کشورهای اسلامی، جایزه «نشان صلح جهانی رحمة للعالمین» و طواف جمعی مسلمانان به نیابت از پیامبر اسلام(ص) مهم‎ترین اقدامات برای معرفی ایشان در سطح بین‎المللی است.

این روزها در محافل مختلف سیاسی و عرصه رسانه های مجازی و مطبوعات، صحبت های مختلفی در خصوص صلح به گوش می رسد.

برای بسیاری از ما زندگی روزمره می تواند شلوغ ، استرس زا و گاهی اوقات پرخاشگر و حتی زمینه بیماری های روحی و اجتماعی باشد. دستیابی به آرامش درونی راهی برای کمک به آرامش و آرامش در زندگی شماست...

 حفظ آتش‌بس در منطقه قره‌باغ بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان که از ظهر شنبه به وقت محلی برقرار شده و مورد استقبال کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران به عنوان دوستدار صلح و ثبات در منطقه قرار گرفته است

چندی است در مجامع بین المللی و موسساتی که داعیه دار حقوق بشر و صلح هستند پدیده ای به نام معکوس نمایی واقعیات دیده می شود که در بحث حقوق بشر از مباحث مهم اجتماعی و بین المللی است. یکی از این مصادیق که از مهم ترین آن نیز به شمار می رود احتمال اهدای جایزه صلح نوبل به «دونالد ترامپ» است ...

لبنان درشرایط حساس داخلی ومنطقه ای وبین المللی قرار گرفته است .حادثه اخیر به تشدید بحران داخلی لبنان منجر شد وبا انفجار در بندر بیروت گمانها واخبار وتحلیل های مختلفی است. که در این زمینه فرضیات مختلف مطرح است .

روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی در (14 مرداد ماه )در تقویم جمهوری اسلامی ایران، نماد "ابراز هویت اسلامی" از سوی جامعه اسلامی در سطح بین المللی در خصوص حقوق انسان‌هاست.

صفحه‌ها

اشتراک در مقاله ها