آمریکا، کشتار دو جانبه علیه مردم مظلوم سوریه

 سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد حملات ائتلاف آمریکایی از سال ۹۳ تاکنون جان حداقل ۶۰۰ غیرنظامی سوری را گرفته است بعلاوه در جریان بمباران مناطق مسکونی حلب توسط گروه‌های تروریستی نیز ۳۵۰ غیرنظامی سوری از جمله ۱۷۰ کودک به قتل رسیده‌اند.

به گزارش تسنیم، سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد حملات ائتلاف آمریکایی از سال 93 تاکنون جان حداقل 600 غیرنظامی سوری را گرفته است بعلاوه در جریان بمباران مناطق مسکونی حلب توسط گروه‌های تروریستی نیز 350 غیرنظامی سوری از جمله 170 کودک به قتل رسیده‌اند.
برای تکمیل این آمار باید میزان تلفات انسانی آخرین حملات ائتلاف آمریکایی به حلب شامل قتل 117 غیرنظامی از جمله قتل 11 کودک را بر این آمار افزود که در جریان حملات هوائی آمریکا به روستای «توخار» در حومه حلب درحالی به قتل رسیده‌اند که درصدد فرار از چنگال تروریست‌های داعش بوده‌اند ولی توسط حملات هوائی ائتلاف آمریکایی در خون خود غلتیده‌اند.
نکته جالب تامل اینکه ائتلاف آمریکایی نسبت به این آمارها کوچکترین واکنشی از خود نشان نداده ولی دیده‌بان حقوق بشر سوریه برای کمرنگ جلوه دادن موضوع و کاستی از اهمیت مسئله ادعا کرده است گویا این حملات هوائی «اشتباهی» صورت گرفته و جنگنده‌های ائتلاف در تعقیب تروریست‌های داعش بوده‌اند!
مدیر دفتر رسانه‌ای «منبج»، مرگ 17 تن از ساکنان بی‌دفاع شهر را تایید کرده و از میزان گسترده جراحات وارده سخن گفته که به خاطر شدت جراحات وارده ممکن است بر میزان تلفات انسانی افزوده شود.
با این حال، دیده‌بان حقوق بشر برای آنکه راه را بر تکذیب موضوع و تغییر در صورت مسئله مسدود کند، تصریح کرده که نوع جنگنده‌ها، محل، الگوپردازی و مهمات مورد استفاده به خوبی نشان می‌دهد قربانیان توسط نیروهای ائتلاف هدف قرار گرفته‌اند. این تاکیدات از آن جهت اهمیت دارد که مبادا رسانه‌های مزدور آمریکا این تلفات را به ارتش سوریه و نیروهای مقاومت یا جنگنده بمب‌افکن‌های روسی نسبت دهند.
محافل رسانه‌ای پنتاگون و ائتلاف آمریکایی برای کاستن از شدت اعتراضات و خریدن وقت، ادعا کرده‌اند که در صدد بررسی مسئله هستند و تا زمان پایان بررسی‌ها، نمی‌توانند موضعی اتخاذ کنند. از سوی دیگر چند ساعت پس از حوادث تروریستی «نیس» فرانسه، بمب‌افکن‌های فرانسوی با ادعای انتقام‌جویی از داعش، مواضعی را در سوریه و عراق هدف حملات هوایی قرار دادند که گفته می‌شود جمعی از نظامیان سوری و چند غیرنظامی در این حملات، به قتل رسیده‌اند.
موضوع مهم در این زمینه، رفتار دوگانه رسانه‌ها و دولت‌های غربی و حتی سازمان دیده‌بان حقوق بشر است که وقتی متهم پرونده را آمریکا، فرانسه و سایر اعضای ائتلاف تشکیل می‌دهند، به توجیه آن می‌پردازند و پیشاپیش مدعی اشتباه در شناسایی و هدف‌گیری بمب‌افکن‌های ائتلاف می‌شوند بلکه در موارد دیگر با جوسازی و ساختار تبلیغاتی به تهیه خوراک رسانه‌ای برای فضاسازی علیه سوریه و نیروهای مقاومت می‌پردازند.
دیده‌بان حقوق بشر ناچار به اعتراف شده که ائتلاف آمریکایی در هفته‌های اخیر هم در جریان حوادث خونین منبج، کشتار سنگین در محوطه شمالی یک شهر در استان حلب صورت داد که طی آن ده غیرنظامی به قتل رسیدند. طیف وسیع قربانیان جنایات ائتلاف آمریکایی از دسترسی به رسانه‌ها و فضای مجازی محرومند و در نتیجه تلفات آنها عموماً از طریق منابعی مطرح می‌شود که با نیروهای ائتلاف آمریکایی مرتبط‌ هستند و در نتیجه تا سرحد امکان با پرده‌پوشی و سکوت به توجیه جنایات آمریکا می‌پردازند و سعی می‌کنند ابعاد واقعی جنایات ائتلاف آمریکایی در سوریه همچنان مکتوم بماند.
در همین حال، پنتاگون و منابع رسانه‌ای مرتبط با ارتش آمریکا و نیروهای ائتلاف آمریکایی در یک فضاسازی رسانه‌ای مرتباً تاکید می‌ورزند که داعش و سایر گروه‌های تروریستی با ایجاد «سپر انسانی» سعی دارند تروریست‌ها را در پشت جمعیت غیرنظامیان مخفی کنند تا از تعرض مصون بمانند. این تبلیغات رسانه‌ای با این هدف آشکار صورت می‌گیرد که هرگونه تلفات مربوط به غیرنظامیان سوری، پیشاپیش توجیه شود و نزد افکار عمومی، پدیده‌های اجتناب ناپذیر تلقی می‌شوند درحالی در سال‌های گذشته، رسانه‌های مرتبط با غرب از تهیه گزارش و فیلم از چنین صحنه‌هایی، حتی قربانیان جنایات خود را به حساب تلفات انسانی ناشی از حملات ارتش سوریه معرفی می‌کرده‌اند. ولی واقعیت اینست که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت با رعایت اصول و معیارهای انسانی، هرگز حاضر نشده‌اند به حملات کور حتی علیه تروریست‌ها بپردازند و عملاً در شرایطی دست به کار شده‌اند که نگرانی‌ها در خصوص تلفات غیرنظامیان و ساکنان محلی برطرف شده باشد.
با در نظر گرفتن ماهیت واقعی تروریست‌های وحشی در سوریه، در واقع مردم این کشور در معرض یک قتل عام وحشیانه قرار گرفته‌اند که از دو طرف سرگرم نابودی مردم این کشورند. بدین ترتیب هم کشتار توسط تروریست‌ها و هم کشتار توسط ماشین جنگی ائتلاف را باید به حساب آمریکای جنایت‌کار گذاشت که در هر دو صورت درصدد نابودی کامل یک ملت‌ هستند و مایلند به هرقیمت ممکن، مردم سوریه را از سر راه خود بردارند.

نویسنده: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید