جنایتی که از یاد نخواهند رفت

هدف قرار دادن 290 سرنشین یک فروند هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی در خلیج فارس با شلیک 2 موشک از سوی ناو آمریکایی وینسنس ، خبری بود که مردم جهان را در روز 12 تیر ماه 1367در بهت فراوان قرار داد.

به گزارش ایرنا، نزدیک به سه دهه از شهادت 290 مسافر بیگناه هواپیمای ایرباس به شماره پرواز 655 توسط ناو جنگی آمریکا مستقر درخلیج فارس درسال 67 می گذرد ولی سنگینی ننگ برتارک این کشور جنایت کارکم نشده است.
درحالی که همه چیز درساعت10 صبح روز یکشنبه 12 تیرماه 67 ازفرودگاه بین المللی به خوبی پیش رفته بود و هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی مسافران را سوار کرده و به قصد دبی درحال اوج گرفتن بود که توسط 2 فروند موشک از ناو وینسنس آمریکا در خلیج فارس مورد اصابت قرار گرفت و همه مسافران و خدمه به شهادت رسیدند.
فاجعه سخت وسنگینی برای جامعه ایران بود چرا که دریک روز ودرعرض کمتر یک تا دودقیقه نزدیک 300مسافر یک هواپیمای مسافری اعم از ایرانی وخارجی با شلیک موشک پیشرفته جان خود را از دست دادند واعزای عمومی بود.
به دنبال این حادثه نیروهای مردمی ونیروهای نظامی ،امداد ونجات جمهوری اسلامی ایران پس از وقوع این حادثه، راهی منطقه خلیج فارس شدند و اجساد شهدا درحالی که برخی متلاشی شده وبرخی به قعردریا رفته بودند به همراه قطعات هواپیما پس از چند روز وحتی ماهها تلاش برخی را پیدا کردند و شماری همچنان در ته دریا آرمیده و پیدا نشدند.
این هواپیمایی مسافری دارای مجوز قانونی برای پرواز به مقصد دبی بود و جز مسافر چیز دیگری همراه نداشت ولی سردمداران کاخ سفید که در جبهه اصلی جنگ کم آورده و از صدام نا امید شده بودند خود دست به کار شده وبه ویلیام راچرز فرمانده ناووینسنس دستور دادند این هواپیما را به همراه مسافران سرنگون کند.
بعد از اینکه این اقدام مورد اعتراض جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت ودردادگاه بین المللی لاهه بابت این جنایت جنگی شکایت شد دولت آمریکا نه تنها ازاین بابات عذرخواهی نکرد بلکه اعلام کرد این هواپیما جنگی بوده وآمریکا در دفاع ازخود این کار کرده درحالی که هرژمونی این حمله آنقدر روشن وساده است که ناو وینسنس آمریکا که پیشرفته ترین ناوجنگی بوده با علم اینکه هواپیما مسافری است آن را ساقط کرد.
برای رد گم کردن ؛آمریکاییان نخست اعلام کردند یک فروند هواپیمای اف 14 جمهوری اسلامی ایران را هدف موشک قرار داده اند، در حالی که ناو یو اس اس وینسنس به پیشرفته ترین تجهیزات و دستگاه های راداری مجهز بود و می توانست نوع هواپیمای نظامی ازهواپیمای غیر نظامی را به آسانی تشخیص دهد.
پس از آشکار شدن نوع هواپیما، دولت وقت آمریکا مدعی شد، هواپیمای ایرباس خارج از دالان هوایی پرواز کرده و ناو آمریکایی بارها اخطار رادیویی برای آن فرستاده اما از هواپیمای مسافربری ایران پاسخی دریافت نکرده است.
امام خمینی(ره) معمار بزرگ انقلاب در واکنش به این رویداد در پیامی در 13 تیر 1367 خورشیدی فرمودند: «... انفجار هواپیمای مسافربری زنگ خطری است برای تمامی مسافرت های هوایی. باید با تمام وجود تلاش کنیم تا چنین صحنه های دردناکی پیش نیاید.»
بنابراین هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران از طرف ناو دریایی آمریکا یکی دیگر از مراحل رویارویی استکبار با جمهوری اسلامی به شمار می رفت و بیانات مقام های آمریکایی برای توجیه این رخداد، قابل پذیرش نبود و احتمال وقوع اشتباه وجود نداشت.
در همان زمان وزارت دفاع آمریکا با ارایه گزارشی در این باره نوشت: پرواز 655 ایران ایر از بندرعباس شروع شد و به پرواز خود در مسیری عادی ادامه داد تا اینکه هفت دقیقه پس از پرواز به وسیله موشک پرتاب شده از طرف ناو وینسنس مورد اصابت قرار گرفت… آخرین تماس خلبان برای گزارش دهی درباره موقعیت هواپیما نیز در 9 و 58 دقیقه بود.
این موضوع نشان می دهد که ناو آمریکایی از نوع هواپیمای مسافربری و غیرنظامی بودن آن، آگاهی داشته است اما نه تنها آنان هیچ گاه به این موضوع اعتراف نکردند بلکه پس از گذر مدتی، مدال شجاعت را بر گردن ویلیام راجرز فرمانده ناو جنگی انداختند و بدین سان حمایت خود را از این جنایت اعلام داشتند.
کاپیتان 'کارلسون' فرمانده پیشین ناو سایدز در این باره معتقد است:ایرباس ایران علاوه بر علایمی که مبنی بر غیرنظامی بودن خود می فرستاده است، با سرعتی کم در حال اوج گرفتن بود و حتی اگر در چنین شرایطی نیز آن را به عنوان یک جت اف 14 شناسایی می کردند، باز من تردید دارم که یک هواپیمای اف 14 می توانست تهدید سطحی را متوجه ناو وینسنس، سایدز یا هر شناور دیگری کند.
همچنین اپراتور های رادار ناو هواپیمابر فورستال نیز هواپیمای ایرانی را به عنوان یک هواپیمای مسافری شناسایی کردند.
طبق گزارش وزارت دفاع آمریکا پرواز 655 ایران ایر از بندرعباس شروع شد و به پرواز خود در مسیری عادی ادامه داد تا اینکه هفت دقیقه پس از پرواز به وسیله موشک پرتاب شده از طرف ناو وینسنس مورد اصابت قرار گرفت… آخرین تماس خلبان برای گزارش دهی درباره موقعیت هواپیما نیز در 9 و 58 دقیقه بود.
این موضوع نشان می دهد که ناو آمریکایی از نوع هواپیمای مسافربری و غیرنظامی بودن آن، آگاهی داشته است اما نه تنها آنان هیچ گاه به این موضوع اعتراف نکردند بلکه پس از گذر مدتی، مدال شجاعت را بر گردن ویلیام راجرز فرمانده ناو جنگی انداختند و بدین سان حمایت خود را از این جنایت اعلام داشتند.
پس از مخابره تصاویر این حادثه دردناک به وسیله خبرنگاران داخلی و خارجی تمامی جهانیان با ابعاد این فاجعه آشنا شدند و به مظلومیت سرنشینان این هواپیما پی بردند اما باز هم همگان شاهد موضع گیری های منفعلانه نهادهای بین المللی در برابر این موضوع شدند.
جمهوری اسلامی ایران در 14 تیر یعنی دو روز پس از این ماجرا در نامه ای به رییس شورای امنیت، خواستار تشکیل جلسه فوری شورا برای رسیدگی به این موضوع شد. در این جلسه علی اکبر ولایتی وزیر امور خارجه وقت ایران و جرج بوش معاون وقت رییس جمهوری آمریکا حضور داشتند.
سرانجام پس از سخنان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و آمریکا، شورای امنیت با ابراز تاسف عمیق از اینکه یک هواپیمای غیر نظامی «ایران ایر» در پرواز برنامه ریزی شده بین المللی 655، بر فراز تنگه هرمز به وسیله موشک شلیک شده از ناو جنگی ایالات متحده آمریکا «وینسنس» منهدم شده است بر ضرورت تبیین حقایق سانحه به وسیله بازرسی بی طرفانه در منطقه خلیج فارس تاکید و نظر خود را به شرح زیر اعلام کرد:
دولت ایران همچنین برای پیگیری حقوقی این رویداد به شورای سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری «ایکائو» شکایت کرد اما این سازمان بین المللی نیز از سیاسی کاری مصون نماند و تنها به صدور یک بیانیه اکتفا کرد.
با گذشت چند سال پرونده حمله ناو آمریکایی وینسنس به هواپیمای مسافربری ایرباس جمهوری اسلامی ایران بسته و به دلیل ضعف جامعه بین المللی، دولت آمریکا تنها به پرداخت غرامت ملزم شد ولی افسوس که این انسانهای بی گناه دیگر زنده نخواهند شد و تنها یاد وخاطره آنها در ذهن مردم بویژه خانواده هایشان باقی خواهد ماند.
خبر، گزارش ، فیلم وعکس این حادثه عظیم از طریق شبکه خبری داخلی وخارجی به دنیا مخابره شد ومردم دنیا ازاین فاجعه با اطلاع شده به مظلومیت وبی گناهی وبی دفاعی مسافران پرواز 655 ایرباس جمهوری اسلامی ایران پی بردند ولی نهادی بین المللی وحامی حقوق بشر نسبت به این موضوع واکنش مناسبی نشان ندادند.
پس ازگذشت چند سال، پرونده حمله ناو آمریکایی وینسنس به هواپیمای مسافربری ایرباس جمهوری اسلامی ایران بسته و به دلیل ضعف جامعه بین المللی، دولت آمریکا تنها به پرداخت غرامت ملزم شد.
این هم باید یاد آور شوم که آمریکا با هدف تسلیم کردن ایران در جبهه جنگ و ایجاد کشتار جمعی و وحشت خواست این جنایت وحشیانه را انجام دهد وصدام را به پیروزی نزدیک کند ولی این اقدام ناجوانمردانه آمریکا هیچ خللی در عزم راسخ ملت ودولت ایران بوجود نیاورد و با همه سختی رژیم بعث شکست خورد.
ملتی که افزون بر تحمل هشت سال جنگ تحمیلی پشت سرگذاشت ودر اواخر جنگ بود که این جنایت بدست آمریکا رقم خورد یکبار دیگر دنیا فهمید که استکباربه سرکردگی آمریکا حد و مرزی برای رسیدن به اهداف زیادخواهانه خود قایل نیست.
با گذشت 29سال از وقوع حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران به وسیله ناوهای آمریکایی ،واقعه ای ناگوار که هیچ گاه از خاطره مردمان این دیار پاک نخواهد شد و همچون زخمی عمیق در تاریخ پربار ایران باقی می ماند وهرسال این روز با شکوه هرچه تمام تر برگزار می شوذد ویا دوخاطره این عزیزه گرامی داشته می شود.
به عبارت دیگرهدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران از طرف ناو دریایی آمریکا یکی دیگر از مراحل رویارویی استکبار با جمهوری اسلامی به شمار می رفت و بیانات مقام های آمریکایی برای توجیه این رخداد، قابل پذیرش نبود و احتمال وقوع اشتباه وجود نداشت.
درساعت 10صبح روز 12 تیر 1367 خورشیدی هواپیمای ایرباس به شماره پرواز 655ازفرودگاه بندرعباس به مقصد دبی به پرواز درآمد وهنوز 10 دقیقه از پرواز این هواپیما نگذشته بود که در ارتفاع 12هزار پایی نزدیک تنگه هرمز ولارک برفراز خلیج فارس مورد حمله ناو وینسنس آمریکا قرار گرفت و290مسافر آن به شهادت رسیدند.
در این پرواز ناتمام 298 مسافر و خدمه اعم از مرد و زن و کودک و نوجوان و کهنسال با وقوع این جنایت فجیع جان باختند ، در میان سرنشینان هواپیما، 66 کودک زیر 13سال، 53 زن و 46 تن تبعه کشورهای خارجی بودند.

 

Reference: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید