بازتاب حمله موشکی آمریکا به سوریه

 حجت الاسلام و المسلمین محمدسالار معاون بین الملل مجمع جهانی اهل بیت در یادداشت اختصاصی  براین امر تاکید کرد ؛ حملات موشکی متجاوزان آمریکایی و غربی که بر خلاف موازین بین المللی انجام شد بازتاب ها و مخالفت های جهانی زیادی را به دنبال داشت که این مخالفت ها در قالب تظاهرات گسترده و خشم عمومی علیه سیاست های شیطانی و جنگ افروزی های ترامپ در مناطق مختلف جهان برگزار گردید و به منزله اقتدار و عزتمندی مقاومت تلقی می گردد.

حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه در روز مبعث پیامبر اعظم(ص) به بهانه استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی صورت گرفت؛ هرچند براساس گزارش های خبری اکثر موشک های متجاوزان توسط سامانه‌های ضد هوایی سوریه سرنگون شدند، اما این اقدامات وحشیانه و ضدانسانی و ضد قانون بین المللی نشان داد که آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی اش از پیروزی ملت و دولت سوریه و نیروهای مقاومت و حزب الله در مقابله با تروریست‌های جنایتکار در غوطه شرقی سخت عصبانی شده اند و برای جبران شکست دست پرورده های خویش و روحیه دادن به تروریست های شکست خورده و به خیال واهی خویش بیرون راندن نیروهای مقاومت و حزب الله و مستشاران ایرانی در جهت تحقق اهداف شوم استعماری خویش دست به این جنایت زدند.

حملات موشکی متجاوزان آمریکایی و غربی که بر خلاف موازین بین المللی انجام شد بازتاب ها و مخالفت های جهانی زیادی را به دنبال داشت که این مخالفت ها در قالب تظاهرات گسترده و خشم عمومی علیه سیاست‌های شیطانی و جنگ افروزی های ترامپ در مناطق مختلف جهان برگزار گردید و به منزله اقتدار وعزت مندی مقاومت تلقی می‌گردند.

گستره اعتراض جهانی و مخالفت های مردمی جهان علیه سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا علاوه بر کشورهای یونان، لبنان، فلسطین، سوریه، اردن، شیلی، فرانسه، انگلیس و... اکثر ایالت ها و شهرهای آمریکا را نیز فرا گرفت و نشان داد که ملت‌های جهان از محور مقاومت و ملت و دولت سوریه در مقابله با تروریست های جنایتکار و مزدوران تربیت آمریکا و هم‌پیمانان غربی اش حمایت خواهند کرد.

واقعا جای بسی تاسف و شرم آوری است که  برخی از کشورهای عربی و اسلامی به خصوص رژیم خودکامه آل سعود در کنار رژیم اشغالگر قدس از این جنایت استقبال کرده و آمریکا و حامیانشان را با کمک های مادی و معنوی به مسلمان کشی تشویق و ترغیب می‌کنند.

بدون تردید همانگونه که در طول سالیان گذشته طعم شکست را به خوبی چشیده اند در اقدامات وحشیانه جدید خویش نیز شکست خواهد خورد و این گونه حملات و جنایت ها موجب تقویت وحدت و یکپارچگی و عزت و اقتدار بیشتر مقاومت و مردم و دولت مسلمان سوریه خواهد شد.

نویسنده: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید