لزوم‌‌واکنش‌دستگاه‌دیپلماسی به حمایت آلبانی از منافقین

 اقدام دولت آلبانی در پذیرش منافقین و چشم پوشی از فعالیت های تروریستی این گروهک، اقدامی غیردوستانه نسبت به جمهوری اسلامی ایران بوده و از این رو وزارت امورخارجه باید نسبت به اقدام غیردوستانه دولت آلبانی اعتراض کرده و مجدانه و بطور مستمر خواهان توقف فعالیت ها و اخراج این گروهک از آلبانی شوند.

شواهد نشان می دهد که فرقه تروریستی منافقین به کمک دلارهای نفتی عربستان سعودی و حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی، فعالیت های خود در آلبانی را پس از انتقال به این کشور، افزایش داده و دولت آلبانی نیز علیرغم داشتن روابط رسمی با ایران، دست این گروهک تروریستی را باز گذاشته است. منافقین مقری به نام مقر مژگان در کنار مقر تیرانا را تشکیل داده و سران جنایتکار این گروهک با تدابیر شدید امنیتی و حمایت دولت تیرانا، به دنبال بازسازی تشکیلات در حال اضمحلال خود هستند.

پس از آن که در نهم سپتامبر ۲۰۱۶،  آخرین گروه از اعضای گروه تروریستی منافقین ، اردوگاه لیبرتی بغداد را به مقصد آلبانی ترک کردند، پیش بینی می شد که  حضور  منافقین در آلبانی می تواند در آینده ، امنیت این کشور و حتی در تمام اروپا را تهدید نماید. اروپائی ها که حمایت از گروه های تکفیری را در سابقه دارند، اینک از طریق آلبانی، به پشتیبانی از منافقین اقدام کرده و پیامدهای شوم ناشی از این حمایت کورکورانه را  نادیده گرفته اند.

ورود منافقین به آلبانی، مردم این کشور را نیز نگران کرده و روشنفکران این کشور از اقدام دولت تیرانا در پناه دادن به یک گروه تروریستی انتقاد می کنند. نگرانی مردم آلبانی پس از نمایش فیلم ریچارد انگل خبرنگار شبکه MSNBC   از مقر منافقین در آلبانی بیشتر شده و برخی از رسانه ها از اینکه  فعالیت های این گروهک تروریستی می‌تواند منجر به نقض امنیت آلبانی گردد، هشدار داده اند.

انتقال منافقین به آلبانی با حمایت آمریکا و به دنبال توافق هیلاری کلینتون، وزیر وقت امور خارجه آمریکا، با سالی بریشا، نخست‌وزیر سابق کشور آلبانی در سال 2013  قطعی شد و پس از این توافق ، 200 نفر از اعضای منافقین از کمپ لیبرتی در عراق به آلبانی منتقل شدند. در سایه این توافق، دولت آلبانی پیشنهاد کمک مالی آمریکا را پذیرفت و حاضر به پذیرش اعضای این گروهک تروریستی شد. ملاقات سناتور جان مک کین، رهبر جمهوریخواهان کنگره آمریکا با سرکردگان منافقین در شانزدهم آوریل 2017 در تیرانا، نشان از حمایت آشکار آمریکا از این گروهک تروریستی دارد.

حضور سازمان منافقین و استقرار آن در آلبانی، فضایی را برای فعالیت های این سازمان علیه جمهوری اسلامی ایران فراهم کرده و رژیم صهیونیستی همراه با حکام سعودی برای متشکل ساختن این گروهک و بهره برداری از تروریست های سازمان برای خرابکاری و جاسوسی علیه ایران فعال شده اند.

دولت تیرانا نخست قرار بود فقط به شکل موقت پذیرای تعدادی پناهجوی منافق باشد اما به دنبال دریافت کمک های مالی از دشمنان ایران، اینک میزبان و پشتیبان یک سازمان تروریستی بسیار خطرناک شده است. مقامات آلبانی مدعی هستند که انتقال اعضای گروهک منافقین ، با هماهنگی سازمان ملل و برای اعزام آن ها به کمپ‌های آموزشی و فرا گرفتن آموزش‌های لازم برای وداع با تروریسم بوده است. اما شواهد عدیده و از جمله تصاویر و فیلم های های منتشره از منافقین در فضای مجازی نشان از فعالیت آن ها در آلبانی علیه نظام، مردم و مقدسات ایران دارد. بر اساس قواعد بین المللی ، ایران می تواند این موضوع را پیگیری کند و نسبت به پناه دادن آلبانی به منافقین بطور جدی وارد عمل شود.

در واقع اقدام دولت آلبانی در پذیرش منافقین و چشم پوشی از فعالیت های تروریستی این گروهک، اقدامی غیردوستانه نسبت به جمهوری اسلامی ایران بوده و در عین حال مغایر با موازین و ومقررات بین المللی و کنوانسیون های مقابله با تروریسم می باشد. از این رو وزارت امورخارجه و کارگزاران دستگاه دیپلماسی ایران باید نسبت به اقدام غیردوستانه دولت آلبانی اعتراض کرده و مجدانه و بطور مستمر خواهان توقف فعالیت ها و اخراج این گروهک از آلبانی شوند.

به مقامات کشور آلبانی باید گوشزد گردد که  تشکیلات قرون وسطایی سازمان منافقین به دلیل وضعیت اسف بار در حال فروپاشی کامل است و این سازمان تروریستی هرگز قادر به حفظ تشکیلات و خروج از بن بست نیست و حضور این گروهک در آلبانی، در آینده جز دردسر و بی آبروئی برای دولت تیرانا نخواهد داشت.

در عین حال باید مراتب اعتراض ایران به سازمان ملل متحد نیز اعلام و سکوت این نهاد بین المللی علیه فعالیت یک سازمان تروریستی در آلبانی علیه یکی از اعضای سازمان ملل متحد، مورد نکوهش قرار گیرد.

گروهگ تروریستی منافقین مسئول ترور هفده هزار نفر از مقامات رسمی و شهروندان عادی ایران از جمله دانشمندان هسته ای و همچنین هزاران عرب و کُرد عراقی در همکاری با صدام رژیم سابق عراق بوده و بر اساس قواعد بین المللی، حمایت از این گروهک برای هیچ کشوری قابل توجیه نیست و دولت آلبانی مسئول جنایات آینده این گروهک خواهد بود.

نویسنده: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید