دیدگاه مجمع

امروز یکشنبه، ۲۹ نوامبر مصادف با روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین است که از سال ۱۹۷۷ میلادی از سوی مجمع عمومی سازمان ملل و در تقویم سازمان ملل متحد به این نام نامگذاری شد.

مجمع جهانی صلح اسلامی به عنوان یک سازمان مردم نهاد و در پی صلح و عدالت در جهان شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران را تسلیت و تبریک گفت.

دکتر حسنی  آهنگر ریس دانشگاه جامع امام حسین  در دومین کنفرانس آپارتاید علمی، عدالت، امنیت و سلامت جهانی گفت:انقلاب اسلامی باید مکتب دانشگاهی جدیدی را شکل بدهد، بر اساس اندیشه انقلاب اسلامی که احیاگر تمدن اسلامی باشد. این مکتب باید نقش و جایگاهش را مشخص کند.

 

دکتر سید محمد حسینی در دومین کنفرانس آپارتاید علمی، عدالت، امنیت و سلامت جهانی گفت: بر خلاف سند توسعه پایدار سازمان ملل که بعد مهم آن به کارگیری علم و فناوری و نوآوری برای رشد و پیشرفت اقتصادی ملت‌هاست حقوق ملت‌ها نقض می شود

مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت «روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه»، دومین کنفرانس آپارتاید علمی؛ صلح، عدالت، امنیت و سلامت جهانی رابا همکاری برخی مراکز علمی و دانشگاهی برگزار کرد.

دکتر مژده سلاجقه عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنرکرمان در کنفرانس آپارتاید علمی صلح عدالت و امنیت و سلامت جهانی بر عدالت علمی و عدالت اطلاعات علمی و پیامدهای کرونا و پساکرونا تاکید کرد

دکتر نوذر شفیعی عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان در کنفرانس آپارتاید علمی صلح عدالت و امنیت و سلامت جهانی گفت :آپارتاید علمی باعث اخلال در روند امنیت یا تضعیف در روند امنیت می شود، یک رابطه منفی بین این دو متغیر برقرار است. یعنی وقتی آپارتاید باشد، امنیت تضعیف می شود و قاعدتاً امنیت در شرایطی خواهد بود که آپارتاید علمی نباشد.

دکتر روح الله بیات معاون امور بین‌الملل دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در کنفرانس آپارتاید علمی صلح عدالت و امنیت و سلامت جهانی گفت:یک رابطه مستقیم بین صلح و امنیت و تجارت و اقتصاد وجود دارد .

سید علی یزدی خواه ، نماینده  محترم مجلس شورای اسلامی در  کنفرانس آپارتاید علمی صلح عدالت و امنیت و سلامت جهانی گفت: علم و دانش و فناوری میراث بشریت هستند پیشرفت های علمی و فناوری باید در خدمت صلح و سلامت جهانی باشد.

دکتر محمد اسحاقی معاون آموزشی و پژوهشی موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در کنفرانس علمی صلح، عدالت، امنیت و سلامت جهانی بر علم و شناخت جهان و به کارگیری در جهت رفاه و آسایش جوامع انسانی تاکید کرد.

صفحه‌ها

اشتراک در دیدگاه مجمع