دیدگاه مجمع

 دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی  تاکید نمود: صلح و سعادت و عدالت، پیام نو و روشن ملت ایران برای همه ی ملت ها است و جوانان پرشور این سرزمین بزرگ، برای تحقق این پیام باید با همه ی ظرفیت های وجودی خود در میدان تلاش و پیشرفت، حاضر باشند.

خانم دکتر لاله افتخاری عضو کمیته علمی مجمع جهانی صلح اسلامی  درراستای برگزاری هم اندیشی باز خوانی اندیشه های امام خامنه ای در موضوع صلح و عدالت در  مصاحبه  اختصاصی با مجمع بر این امر تاکید نمود که در مورد جایگاه صلح و عدالت در ادیان الهی باید گفت ادیان الهی در اصول با یکدیگر مشترک هستند در نتیجه فقط در شریعت با یکدیگر تفاوت دارند.

در اختتامیه هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی به جمع بندی مطالب ارائه شده در این هم اندیشی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی  در نشست هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت ، با بیان اینکه یکی از واژه هایی که در بیان بشر واژه زیبایی بوده، صلح است و ..

محسن پاک آیین دبیر نشست تخصصی هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت ضمن تاکید بر اینکه همه انسانها در جهان به دنبال آرامش، صلح و عدالت می باشند افزود امروز جهان بیش از پیش به تحقق صلح عادلانه‌ و به عبارت دیگر صلحی که مبتنی بر عدالت باشد , ...

دکتر سید محمد ساداتی نژاد، مدیر گروه مطالعاتی اسلام و  روابط بین الملل در هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و  عدالت، مبانی  و اصول صلح در نگاه فقهی آیت الله خامنه ای را مورد بررسی قرار داد.

دکتر سعید رضا عاملی در هم  اندیشی بازخوانی

دکتر سعید رضا عاملی در هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی بر عدالت گرایی را امری فراجغرافیایی و فراملی دانست، امام خامنه ای در این نامه جوانان اروپایی را به کنترل احساسات و هیجانات تاکید نمودند.

 مهدی مصطفوی قائم مقام معاونت ارتباطات و امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری امروز (پنج شنبه 30آذر) در نشست هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت در مرکز همایش های سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از هر فرصتی برای بیان اصول و مبانی صلح استفاده می کنند، گفت: صلح یکی از مسائل فطری انسان است که پیامبران هم پیام آور صلح بوده اند.

دکتر طوبی کرمانی در هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت بر ضرورت تبیین مفهومی صلح و عدالت با توجه به اندیشه های مقام معظم رهبریدام عزه العالی تاکید نمود.

دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در هم اندیشی تخصصی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت ،  گرد هم آمدن واژگان ارزشمند صلح و عدالت و اندیشیدن درباره آنها به جهت جایگاه والایشان را در اندیشه انسان های بزرگ، یک ارزش و شرافت واقعی دانست.

صفحه‌ها

اشتراک در دیدگاه مجمع