اخبار

همزمان با ایام خجسته میلاد نبی اکرم(ص) و ولادت با سعادت امام جعفر صادق(ع) و همچنین آغاز هفته وحدت، همایش «وحدت و همزیستی اسلامی» اول آذرماه در آدیس‌آبابا (پايتخت اتيوپي) برگزار خواهد شد.

 

وزیر امورخارجه ایران در دیدار با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران خواهان برقراری صلح و ثبات فراگیر در افغانستان است.

 

فرستاده ویژه صلح سازمان ملل متحد در منطقه در سخنانی ضمن انتقاد از سیاست های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی، خواستار کاهش میزان تنش ها در نوارغزه شد.

نخستین کنفرانس بین‌المللی صلح و حل منازعه ۹ و ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ حول دو محور مطالعات صلح و حل منازعه برگزار می شود.

 

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان پیام داد.

پروفسور والنتین ایلی ضمن تأکید بر اهمیت برگزاری دوره‌های گفت‌وگوی ادیان، گفت: اتحاد مسیحیان و مسلمانان با یکدیگر، پایه‌های صلح و آرامش جهانی را تقویت خواهد نمود.

ماریان مواسانو استاد دانشگاه رومانی، در پنجمین دوره گفت‌وگوی ادیان؛ شیعه و ارتدکس رومانی، ضمن اشاره به تحصیلات هنری خود، گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه رومانی و دانشکده‌های آن ارائه نمود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: کتاب‌های حوزه صلح به منظور نهادینه شدن گفتمان صلح در استان فارس معرفی می‌شوند.

 

مدیركل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس با یادآوری آموز‌ه‌های اسلام تأكید كرد كه مسلمانان مردمی صلح‌طلب هستند.

 

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن ضمن اعلام استقبال یمنی‌ها از تلاش‌ها برای دستیابی به صلح گفت زمان آن فرا رسیده است که جهان بداند چه کسی مخالف صلح است و چه کسی خواهان آن.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار