اخبار

وزیر دادگستری: میانجی گری از روش‌های غیرقضایی حل و فصل اختلافات تجاری است که در دنیای تجاری امروز اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

رییس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران گفت: اصل در اسلام آشتی و صلح است و جنگ پدیده‌ای استثنایی و تلخ است.

نماینده پاپ در دمشق اعلام کرد، آنچه که سوریه شاهدش است، بزرگ‌ترین فاجعه انسانی از زمان جنگ جهانی دوم محسوب می‌شود.

 

تصویر نادرستی که رسانه‌های غربی از اسلام ارائه می‌کنند به افزایش اسلام‌هراسی و آزار و اذیت مسلمانان در این کشورها دامن زده، اما این امر مانع افزایش روزافزون تشرف‌یافتگان به دین اسلام در این کشورها نشده است.

 

وزیر نیرو با اشاره به الحاق کشورمان به اتحادیه اقتصادی اوراسیا طی هفته‌های آینده، گفت: این الحاق فرصت بی‌نظیری برای کشورمان و نیز توسعه صلح و دوستی در منطقه است.

زائر اربعین حسینی می‌گوید: پیام اربعین جنبه صلح و دوستی و وحدت شیعه در جهان اسلام است، در این رویداد مسلمانان بسیاری از کشورهای مختلف از جمله ایران، عراق، سوریه، فرانسه، آلمان، نیجریه و شیعیان دیگر کشورها حضور دارند و عظمت و اقتدار و قدرت اسلام را به رخ دشمنان می‌کشانند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های همکاری میان دو کشور گفت: ایران و چین به عنوان دو کشور دوست، روابط نزدیک و رو به توسعه ای دارند و تقویت این روابط همزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین یکی از اولویت های دو کشور است.

وزیر امور خارجه در یادداشتی نوشت: مدیران و رهبران کشورهای منطقه و همین‌طور مجامع دانشگاهی و دیپلماتیک به ما در ایجاد طرح صلح، امنیت، ثبات و سعادت بپیوندند.

 

کمیته نوبل صلح ابی احمد علی نخست وزیر اتیوپی را برنده این جایزه در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد.

نظریه  صلح دموکراتیک در سیاست خارجی در واقع نظریه  صلح دموکراتیک در سیاست خارجی در واقع یک بخش کوچکی از عملکرد نظام ها و رژیم های سیاسی است .

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار