اخبار

 وزیر امور خارجه گفت: تهدید رئیس جمهوری آمریکا برای نابودی مراکز فرهنگی و تمدنی ایران مصداق بارز «تروریسم فرهنگی» بین المللی است و ادامه قانون شکنی رژیم آمریکا برای شکستن مقاومت مردم ایران است.

رییس مجلس موسسان ونزوئلا اقدام آمریکا در ترور شهید سپهبد سلیمانی را مصداق تروریسم برشمرد و شهید سلیمانی را شهید راه حق و عدالت خواند.

همایش جهانی مبارزه با امپریالیسم "برای حیات، حاکمیت و صلح" با حضور صدها نفر از نمایندگان جنبش‌های اجتماعی، سندیکاهای کارگری و احزاب سیاسی از ۵۱ کشور جهان از جمله ایران در هتل آلبا کاراکاس ونزوئلا شروع به‌کار کرد.

دکتر محمد علی شجاعی در آیین اختتامیه سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی با قدردانی از ادای احترام ورزشکاران و مهمانان خارجی به تمثال مبارک شهید بزرگوار و بزرگ پاسدار انقلاب اسلامی، حاج قاسم سلیمانی و همرزمش ابومهدی مهندس از بزرگان عراق و جانباختگان پرواز هواپیمای اوکراین، اظهار داشت: این ادای احترام مهر تاییدی بر گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه حاج قاسم سلیمانی متعلق به همه ملت‌های آزادیخواه است، بود.

کتاب تازه‌ای با موضوع رویکرد تبعیض‌آمیز و استعماری آمریکا درباره حقوق بشر در لندن رونمایی شد.

وزیر خارجه ونزوئلا اعلام کرد: در آینده‌ای نزدیک نهمین کمیسیون مشترک دو کشور ایران و ونزوئلا در تهران برگزار می‌شود و در این نشست مقامات دو کشور در مورد گسترش روابط تهران کاراکاس در حوزه‌های انرژی، مواد غذایی، بهداشت، تولیدات دارویی و … رایزنی و گفت‌وگو می‌کنند.

سفیر ایران در ژنو، خشونت، آشوب، ترور، بی ثباتی، ناامنی و تفرقه میان ملت‌های منطقه را تنها نتیجه حضور نیرو‌های آمریکایی در منطقه دانست.

 

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل در جریان شرکت در نشست صلح لیبی که به میزبانی برلین، پایتخت آلمان برگزار شد، خواستار حمایت همه طرف‌های شرکت کننده از برقراری آتش بس در لیبی شد.

در نشستی که با حضور اندیشمندان، تحلیل‌گران مسائل سیاسی، فعالان ضد جنگ و مدافع حقوق بشر و اصحاب رسانه روز یکشنبه در لندن برگزار شد، سخنرانان تحریم را وسیله‌ای برای تحکیم سلطه قدرت‌های امپریالیستی و نوعی از جنایت جنگی توصیف کردند.

هشتمین نشست از سلسله نشست های «صلح و ادبیات»که  به این موضوع اختصاص دارد دوشنبه ۳۰دی ماه  از ساعت ۱۶ در سرای اهل قلم برگزار می شود.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار