گردشگری ابزاری برای صلح و گفت‌وگوی میان ملت‌ها است

حمید بقایی با بیان این مطلب افزود:اگر چه تا کنون نشست های متعدد سازمان (unwto) در ایران برگزار شده است ولی فرصت میزبانی شورای اجرایی(unwto) برای نخستین بار در ایران فراهم شد.

وی تصریح کرد:میزان حضور نمایندگان دولت ها در این رویداد مهم در خور توجه است و حاکی از آن است که ایران فارغ از بسیاری از منازعات ساختگی،علاقه مند به برقراری ارتباطات دوستانه برای تعمیق منافع ملی خود است.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد:امروز پس از گذراندن روزهای سخت در سال 2010 میلادی نظیر رکود جهانی اقتصاد، فاجعه ابرهای آتش فشانی در قاره اروپا و بحران های منطقه ای شاهد روزهای بهبودی گردشگری بوده و در این میان سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد نقش خود را به خوبی اجرا کرد.

بقایی خاطرنشان کرد:اکنون سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد با تغییر رویکرد کاری خود،ارتقا سطوح برنامه اجرایی و مدیریت منابع بر اساس معیارهای از پیش تعیین شده باعث رونق فعالیت ها در عرصه های مختلف بین المللی شده است.

وی ادامه داد:در سال جوانان؛گفت و گو و درک مشترک پرداختن به معقولات مرتبط و اخلاقیات در صنعت گردشگری از ضروریات است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشورمان گفت:کشورهای عضو سازمان جهانی جهانگردی با اتکا به نقاط مشترک فرهنگی،همواره تلاش و اتحاد خود را به توسعه این صنعت در عرصه جهان معطوف داشته و تبلور این اتحاد حضور هماهنگ و یکپارچه نمایندگان دولت ها در جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد:کشور پهناور ایران در طول تاریخ به واسطه جاذبه ها و تنوع طبیعت ،فرهنگ، قومیت ،ادیان، تاریخ و تمدن کهن همواره محل تردد گردگشران بوده است.

این مقام مسئول در سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه نرخ ورودی گردشگر در شش ماهه نخست سال جاری برابر با ورود گردشگران در کل سال گذشته در کشورمان است،افزود:این نشان دهنده فرآیند حرکت رو به جلو گردشگری کشور است.

بقایی با اشاره به اینکه میزان تردد گردشگران در هر کشور نشانگر میزان آرامش امنیت و رفاهیات است،خاطرنشان کرد:ایران با برخورداری از تعداد 12 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست یونسکو ،طبیعت چهارفصل و جاذبه های فرهنگی مختلف به طور یکپارچه به پشتوانه دولت، عزم جدی برای توسعه صنعت گردشگری خود دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در ادامه گفت:ما ملتی صلح طلب و مهمان نواز هستیم و همواره در راستای منافع ملی خود برای توسعه و به کارگیری دانش نوین جهانی توسعه اقتصادی و فرهنگی و به ویژه توسعه گردشگری گام برداشته ایم .

وی در پایان از تمامی نمایندگان دولت ها دعوت کرد تا پس از پایان نشست های کاری شورا به تور بازدید از شهر زیبای اصفهان و به طور ویژه به میزبانی دولت جمهوری اسلامی ملحق شده و از تاریخ و تمدن کهن این سرزمین با سابقه 7 هزار ساله بازدید به عمل آورند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید