ایران صلح طلب اما اسراییل جنگ افروز است

جری اشلامان از افسران سابق ارتش آمریکا به خبرنگار ایرنا در نیویورک گفت :باراک اوباما و دمکراتها برای حفظ موقعیت خود باید سیاستهای جنگی را کنار بگذارند و تحریمها علیه برخی از کشورها را بخاطر شرکتهای آمریکایی لغو کند.

وی افزود: مقامهای ما دائما از تحریم صحبت می کنند و جالب است که می گویند با این اقدام قصد دارند از جنگ جلوگیری کنند.

وی افزود: برای این که جلوی جنگ را بگیریم باید از تهدیدها دست برداریم و به آنها امکانات بدهیم ، مسکن ،غذا و مدرسه بدهیم و بعد مطمئن باشید جنگی در کار نخواهد بود اما این کار به نفع سودجویانی نیست که در کار ساخت تسلیحات فعال هستند.

این کارشناس و فعال سیاسی در آمریکا اظهارداشت : مدعی می شوند که ایران تهدید است چرا که اسرائیل را تهدید کرده است. اما اول این سئوال من را پاسخ دهید که کدام کشور است که تجاوز کرده، ایران یا اسرائیل؟
اشلامان تصریح کرد: ایران بیش از ‪ ۲۵۰‬سال است که به هیچ کشوری حمله نکرده و برای تجاوز به کشورهای دیگر نیروهایش را از مرزهایش خارج نکرده است و در سالهای اخیر هم این عراق بود که به ایران حمله کرد.

وی افزود: همگان می دانند که بی ثبات ترین و جنگ افروزترین نیروی خاورمیانه ، اسرائیل است و به کشورهای دیگر حمله می کند اما ایران صلح طلب است و نه تنها به کشور دیگری حمله نکرده بلکه به آن کشور حمله شده است.

این فعال سیاسی آمریکایی در جواب این سئوال که به نظرشما صهیونیست ها تا چه اندازه کنترل سیاست آمریکا را در اختیار دارند؟ ، گفت این موضوع مثل این است که بگوییم دم سگ ، سگ را به جلو می برد یا سگ دمش را به جلو می برد.

اشلامان افزود: اصلا چرا اسرائیل وجود دارد؟ ما اسرائیل را درست کرده ایم.

هلن توماس خبرنگار کهنه کار آمریکایی در کاخ سفید چه گفت که از آنجا اخراج شد.

وی اظهارداشت: توماس فقط گفت که یهودیان اروپایی و نه همه یهودیانی که در فلسطین زندگی می کنند، باید به کشورهای خود بازگردند. یهودیان می گویند که اسرائیل کشور آنها است اما چند یهودی اروپایی را می توانید پیدا کنید که بتواند با نشان دادن شجره نامه اش ثابت کند که اجدادش در اسرائیل بوده اند؟
این کارشناس و فعال سیاسی در آمریکا گفت: البته یهودیان و فلسطینیها می توانند با هم زندگی کنند اما آمریکا و کشورهای دیگر بعد از افتضاح جنگ جهانی دوم به جای این که با مشکل یهودیان درست برخورد کنند اسرائیل را درست کردند.

وی در ادامه به بحث حمله آمریکا به عراق و افغانستان اشاره کرد و اظهارداشت: آنها با این حملات بدنبال کسب پول هستند. چه نفت و چه بهانه های دیگر ،همه اش درباره پول است.

اشلامان افزود: القاعده را بهانه حمله به دیگر کشورها قرار داده اند حال آنکه القاعده یک گروه و نه کشوراست. آنها گروهی تروریستی هستند و همانطور که با عامل بمب گذاری در اوکلاهاما سیتی رفتار کردیم و او را دستگیر و محاکمه کردیم باید با القاعده هم همین رفتار را می کردند نه اینکه یک کشور را برای گرفتن چند تروریست اشغال کنیم.

وی سپس به شعارهای صلح طلبانه اوباما از یک سو و اقدام جنگ طلبانه عملی او اشاره کرد و گفت او درگیری در افغانستان را بیشتر کرد.

این کارشناس و فعال سیاسی آمریکایی اظهارداشت: اوباما نه تنها کار بوش را قطع نکرد بلکه آن را تشدید کرد. آمریکا و تمام کشورهای امپریالیستی تنها به دلار فکر می کنند و بین دو حزب عمده کشور هم تفاوتی وجود ندارد.

اشلامان گفت: ما به هر حزبی که رای بدهیم همین است. دلار است که همه را کنترل می کند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید