نگرانی والری آموس ازشرایط سوری‌ها

سازمان ملل در مورد وضعیت میلیون‌ها نفر از مردم سوریه، ابراز نگرانی کرده و از جهان خواسته است که برای کمک به آن‌ها، گامی بردارند.
والری آموس، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه، روز یکشنبه در پایان سفر خود به سوریه در مورد وضعیت وخیم بشردوستانه نه میلیون و سیصد هزار نفر از مردم این کشور، ابراز نگرانی کرد.
وی گفت: «من بویژه از گزارش‌ها در مورد گرسنگی، نگران هستم.»
آموس، همچنین از جامعه بین‌الملل خواست تا به مردم سوریه که به دلیل بحران در این کشور خاورمیانه، مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند، بیشتر کمک کنند.
او تاکید کرد: «جهانیان باید به مردمی که آواره شده‌اند، بیشتر کمک کنند.» وی در ادامه افزود: «بسیاری از خانواده‌ها در ساختمان‌های رها شده یا مدارس و یا در پناهگاه‌های موقت زندگی می‌کنند، بدون اینکه غذای کافی، آب سالم و دارو در اختیار داشته باشند. ما باید به آن‌ها کمک کنیم تا از این زمستان سرد عبور کنند.»
در ۱۱ ژانویه، ارتارین کاوزین، رئیس برنامه جهانی غذا گفت که شبه‌نظامیان، مورد حمایت خارجی در سوریه، مانع روند ارائه کمک به این کشور بحران زده عربی می‌شوند.
وی گفت که در بخش‌های کناره شرقی سوریه حتی دسترسی‌ها سخت‌تر است، چرا که شبه‌نظامیان وابسته به القاعده، جاده‌های اصلی در این منطقه را تحت کنترل خود دارند.
سوریه از ماه مارس ۲۰۱۱، گرفتار ناآرامی‌های خونینی شده است. براساس گزارش‌‌‌ها، کشورهای غربی و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن، بویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیانی که در داخل سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند.سازمان ملل می‌گوید که از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه بیش از صدهزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید