آمریکا به عنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر باید محاکمه شود

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آمریکا به عنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر باید محاکمه شود.

سردار سید مسعود جزایری درباره طرح نقض حقوق بشر آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل اظهار داشت: فرصت مغتنمی است تا نهادها و سازمان های مردمی و طرفداران واقعی حقوق بشر در کشورهای مختلف با ایجاد کنفرانس ها، میزگردها و همایش های علمی و تخصصی به کالبدشکافی ابعاد مختلف چالش های عمیق و موارد متعدد، نقض حقوق بشر در ایالات متحده آمریکا را در معرض دید و قضاوت جهانیان قرار دهند.

سردار جزایری خاطرنشان کرد: اخبار و اطلاعات موحش و تکان دهنده ای از پایمال شدن حقوق انسان ها از سوی هیات حاکمه و رژیم لیبرال دمکراسی آمریکا واصل می شود و هر روز که می گذرد بر نگرانی ها در این زمینه اضافه می شود.

وی افزود: آمریکا در دو صحنه نقض حقوق بشر نسبت به شهروندان و نقض حقوق بشر در سایر کشورها و به خصوص کشورهایی که سلطه فیزیکی خود را در آنجاها گسترده است، باید مورد بازخواست جهانیان قرار گیرد.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در گذشته فرصت و مجال پرداختن مناسب به موارد نقض بی شمار حقوق بشر دولت های آمریکا فراهم نبود، تاکید کرد: امروزه با توجه به باز شدن فضای آزادی خواهی از یک طرف و افول قدرت آمریکا از طرف دیگر این فرصت فراهم شده و کافی است که سازمان های دولتی و غیردولتی حقوق بشری، دستگاه های دیپلماسی کشورهای آزاد، دستگاه های فرهنگی دولتی و غیردولتی در اقصی نقاط جهان با توجه ویژه به این غده چرکین، علیه ظلم و بی عدالتی و زیاده خواهی های آمریکا به مقابله جدی بپردازند.

رییس ستاد تبلیغات دفاعی کشور افزود: انتظار اصلی در این زمینه از نهادها ‪، NGO‬ها و شخصیت های آزاده درون آمریکا می باشد. صدها گروه مخالف نسبت به نظام حاکم که یک رژیم سلطه گر است، وجود دارد، لیکن متاسفانه صداهای رسایی که به عمق ناهنجاری ها و چالش های حقوق بشر درون و خارج از این کشور بپردازد، شنیده نمی شود و اصولا این یک مساله و مشکل در جامعه نخبگی و حقوق بشری آمریکاست که امید می رود این جامعه بتواند با پاره کردن بندهای دست وپاگیر از تاثیرگذاری لازم علیه ساختار هیات حاکمه آمریکا برخوردار شود.

سردار جزایری با اشاره به اینکه هنوز فاصله زیادی میان وظایف و رسالت های سازمان ها و مجامع بین المللی مبنی بر آنچه که باید باشند و آنچه که امروزه هستند وجود دارد، افزود: تا زمانی که این شکاف های عمیق برطرف نشود، بی عدالتی در روابط بین المللی و گزارش های سازمان های بین المللی وجود خواهد داشت.

وی تاکید کرد: همه باید به وظایف انسانی خود عمل کنند و قطعا چنانچه اراده جمعی بر مقابله با ددمنشی های آمریکا استمرار داشته باشد، حاکمان ایالات متحده ناچار خواهند شد به خواسته عمومی تمکین کنند.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه جنایات حقوق بشری آمریکا به حدی فجیع است که انسان از بازگو کردن آنها شرم دارد ، گفت: هزاران زن و کودک، پیر و جوان در اقصی نقاط جهان به دست سربازان و مزدوران آمریکایی کشته و مثله شده اند. هزاران انسان ربوده شده و در زندان ها و سیاه چال ها بسر می برند، هم اکنون روزانه در عراق، افغانستان و پاکستان عده ای مردم بی گناه به خاک و خون کشیده می شوند. لذا وظیفه انسانی حکم می کند که آزادگان جهان علیه این ظلم و بی عدالتی و نقض آشکار مکرر حقوق اولیه انسان ها قیام کنند و بیش از این به حاکمان جنایتکار آمریکا اجازه کشتار ندهند.

رییس ستاد تبلیغات دفاعی کشور در پایان تاکید کرد: چنانچه بوش که مرتکب جنایات جنگی در عراق شده بود به موقع محاکمه می شد، چه بسا امروز شاهد جنایات کمتری از سوی آمریکا بودیم.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید