"بحران حقوق بشر در امریکا جدی است"

"فرانکلین لمب"، وکیل بین المللی نظارت بر دعاوی حقوق بشر در گفت وگو با پرس تی وی درباره عضویت ایالات متحده در شورای حقوق بشر در سال 2009 می گوید بوش و دولت های پیشین واشنگتن علیه این شورا موضع گیری می کردند، اما باراک اوباما گفت که می خواهد فصل جدیدی در این زمینه باز کند.

لمب با اشاره به وجود گزارش هایی مبنی بر بدرفتاری با زنان در امریکا تصریح کرد، اگرچه درصد کمی از زنان در زندان ها اعدام می شوند ولی گزارشات زیادی مبنی بر هتک حرمت به زنان امریکایی وجود دارد.

این وکیل برجسته امریکایی در توضیح گزارش آمارهای جدید مبنی بر وجود بیش از 21 درصد تجاوز به زندانیان مذکر در امریکا اظهار داشت، به نظرم اوضاع در حال بدتر شدن است.

وی این معضل را یک مشکل جدی دانست و ادامه داد این مشکل تنها محدود به زندان ها نیست.

لمب می گوید، گزارشی از 500 شهر امریکا بیانگر نارضایتی بسیاری از مردم این کشور از پلیس است.

این وکیل حامی حقوق بشر همچنین تاکید کرد، اسناد جدیدی که از سوی پایگاه افشاگر ویکی لیکس درباره جنایات نظامیان امریکایی در عراق منتشر شده است همانند یک سونامی عمل خواهد کرد.

وی با اشاره به این‎که سونامی اخیر که با افشای جرایم نیروهای ایالات متحده در جنگ عراق به راه افتاده است، کاخ سفید را به شدت تکان خواهد داد، گفت:" ولی در نهایت این وظیفه مردم است که این مساله را پیگیری کنند."

لمب در پایان با تاکید بر این که باید با زور این وضعیت ناگوار حقوق بشر در امریکا را تغییر داد افزود، این وظیفه مردم است که چنین تغییری را ایجاد کنند. مشاهده این وضعیت غیر قابل تحمل است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید