مسئولیت ترورهای اخیر متوجه کشورهای اروپایی است

در این بیانیه آمده است: ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، ترور کور و ناجوانمردانه دو استاد ایرانی که صبح روز دوشنبه هشتم آذرماه 89 در تهران صورت گرفت را مصداق و نمونه بارزی از تروریسم دانسته و آن را محکوم می کند.

این ستاد بار دیگر با استناد به روابط گروهک های تروریستی با برخی از کشورهای اروپایی به شدت به جامعه اروپا هشدار می دهد که به لحاظ حمایت وسیع آنان از اینگونه اعمال تروریستی مسئولیت سنگینی متوجه آنان است.

این تروریسم محصول همکاری رژیم صهیونیستی، دستگاه های امنیتی اروپایی و سیاست های غیرانسانی و ضد حقوق بشری در کشورهای غربی است که به صورت ظاهری و نمایشی برای حقوق بشر سینه چاک می کنند.

همچنین دولت بریتانیا مسئولیت سنگینی برعهده دارد زیرا رئیس MI6 هفته گذشته به طور صریح اعلام داشته است که مبارزه با مسأله انرژی هسته ای و پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران نیاز به مبارزه امنیتی دارد!

این چنین ترورهای ضدانسانی که از نگاه هر انسان آزاده ای مردود و نیز مغایر با مبانی و اصول حقوق بشری مطروحه در اسناد بین المللی است مسئولیت سنگینی برای کشورهایی که حامی این تروریست ها هستند به همراه خواهد داشت. از این رو ستاد حقوق بشر، حق اقدامات قانونی داخلی و بین المللی را برای محکومیت مسببین این اقدام تروریستی محفوظ می داند.

ستاد حقوق بشر به خانواده محترم جناب آقای دکتر شهریاری تسلیت عرض می نماید و از درگاه خداوند متعال سلامتی جناب آقای دکتر عباسی و سایر مجروحان این حادثه تاسف بار را مسألت دارد.

ترور دانشمندانی که در حوزه های علمی عام مشغول به تلاش هستند از هر جهت محکوم و مردود است چرا که نتیجه تلاش دانشمندان خدمت به بشریت است وترور آنان در واقع محروم ساختن جامعه جهانی از دانش آنان محسوب می شود.

بی شک ملت ایران و سایرملت های جهان به خصوص جامعه علمی جهانی نگران این اعمال وحشیانه جدید غربی هستند و بدون شک همه آنها این جنایت ضد بشری را محکوم می کنند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید