تابلو فرش «عشق و صلح» هنرمند ناشنوای گیلان رونمایی شد

تابلو فرش «عشق و صلح» هنرمند ناشنوای گیلان رونمایی شد

محمد محمدی دعوی سرایی بافنده این تابلو فرش در مراسم رونمایی از تابلو فرش «عشق و صلح» اظهار داشت: تابلو فرش دستباف نفیس ایرانی در ابعاد 109 در 110 سانتی متر در 5 هزار ساعت از کرک و ابریشم بافته شده است.
وی افزود: در این تابلو فرش دو میلیون و 220 گره و 35 رنگ به کار رفته است.
این هنرمند ناشنوای گیلانی با اشاره به اینکه این تابلو دو رویه از فرش با نام «عشق و صلح» برگرفته از آیات قرآن، اشعار و ادبیات و تصاویر مفهومی است، بیان داشت: این تابلو راه های رسیدن به عشق، صلح و دوستی را نشان می دهد.
محمدی دعوی سرایی با بیان اینکه این تابلو فرش را به مناسبت یکصد و دهمین سال تاسیس آکادمی نوبل به رئیس آکادمی اهدا می کنم، افزود: این تابلو فرش را هدیه می کنم تا نشان دهنده ظرفیت های فرهنگی، هنری و ادبی ایرانیان باشد و پیام های ملت ایران با اثری هنری بیان شود.
وی افزود: گوش هایم نمی شنود ولی باور دارم تشکر از مخلوق تشکر از خالق است به همین دلیل برای تشکر از آکادمی نوبل در توسعه علم، ادبیات و اقتصاد، دستیابی به صلح را سرلوحه فعالیت های خود قرار دادم.
این هنرمند ناشنوای گیلان با بیان اینکه نام عشق و صلح را از آیات قرآن برای تابلو فرش خود گرفتم، خاطرنشان کرد: این تابلوفرش نشان دهنده ظرفیت های فرهنگی، هنری و ادبی ایرانیان است و پیام های ملت ایران را با رنگ و طرح به جهان نشان می دهد.
محمدی دعوی سرایی این اثر را پنجمین اثر اهدایی به جامعه جهانی پنج قاره عنوان کرد و اظهار داشت: فرش هنری است که به واسطه دمیدن روح عشق به تاروپود «دار» بنا شده است.
وی اظهار داشت: فرش هنری در صنعت است که در مواد اولیه روح دمیده می شود و گام های زیباپرستان آن را مزین می کند.
محمدی دعوی سرایی از همراهی همسرش در بافت این تابلو فرش قدردانی کرد و اظهار داشت: تاکنون طراحی و بافت 9 اثر دو رویه فرش با عنوان «جنگ و صلح»، «صلح و سازندگی»، «خوب و بد»، «پیک صلح»، «تمدن و توحش»، «دین و انبیا»، «فجر» و «ایران پاک» را بافته و اهدا کرده ام.
وی دنیای معلولان به ویژه ناشنوایان را بی هیاهو و به دور از هرگونه دو رنگی دانست و افزود: این دنیا سرشار از زیبایی، صدق و وفا، صفا و سکوت است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید