درخواست لغو حکم انحلال شورای علمایی

شماری از علمای بحرین در نامه‌ای اعتراض‌آمیز به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل خواستار لغو حکم انحلال شورای علمایی شدند.
 علمای بحرین ضمن اشاره به انحلال مجلس علمایی خطاب به «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل اعلام کردند: انحلال شورای علمای بحرین را ظلمی بر حقوق انسانی در انجام نقش دینی خود که در بند 18 ، 19 و 27 معاهده بین المللی حقوق سیاسی و مدنی تضمین شده است و بحرین آن را امضا کرده است می‌دانیم.
در نامه علمای بحرین آمده است: ما از شما می‌خواهیم که وظیفه خود را در قبال این جنایت انجام دهید و از مقامات بحرینی بخواهید که از ایجاد محدودیت برای آزادی‌های دینی و آزادی بیان دست بردارند و حکم انحلال شورای علمایی را که ناقض یکی از حقوق اساسی ما است، لغو کنند.
همچنین صبح امروز تعدادی از علمای بحرین در مسجد امام صادق واقع در منطقه «قفول» این کشور در اعتراض به انحلال شورای علمایی  تجمع کرده بودند.
در همین رابطه استادان و طلاب حوزه های علمیه در بحرین امروز در اعتراض به انحلال شورای علمایی کلاس‌های درس خود را تعطیل کردند.
دادگاه عالی اداری رژیم بحرین روز چهارشنبه (9بهمن ماه 1392) با صدور حکمی سیاسی در ارتباط با شکایت "خالد بن علی آل خلیفه" وزیر دادگستری و امور اسلامی، شورای اسلامی علمای بحرین را منحل کرد.
شورای اسلامی علمای بحرین در سال 2005 توسط آیت الله شیخ عیسی قاسم تأسیس شد. بیشتر طلبه‌های علوم دینی بحرینی در این شورا عضو هستند و فعالیتهای آن بر مسائل دینی متمرکز بوده است.
این شورا همزمان با آغاز خیزش مسالمت آمیز مردم بحرین در 14 فوریه 2011 حمایت خود را از این حرکت مردمی و مطالبات برحق آن اعلام کرد.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید