نماینده کشور هند: برای بازگشت صلح و آزادی به فلسطین می‌جنگیم

نماینده کشور هند: برای بازگشت صلح و آزادی به فلسطین می‌جنگیم

اعضای کاروان همبستگی با مردم غزه با حضور در دانشگاه اصفهان، با دانشجویان دیدار و گفت وگو کردند.
نماینده کشور هند در کاروان همبستگی با مردم غزه در دیدار با دانشجویان دانشگاه اصفهان اظهار داشت: برای بازگرداندن صلح و آزادی به فلسطین تا جایی که لازم باشد، می جنگیم، برای استقرار صلح در تمام دنیا خواهیم جنگید اما باید توجه داشت که جنگ ما سلاح گرم ندارد، سلاح جنگی ما تبلیغاتی است که وجدان انسان ها را بیدار می کند.
وی با اشاره به آغاز فعالیت کاروان همبستگی با مردم غزه افزود: این حرکت، یک حرکت دولتی نیست بلکه یک حرکت مردمی محسوب می شود که از آسیا به سمت منطقه مظلوم غزه در حرکت است.
این فعال حقوق بشر کشور هند با اشاره به موضوع فلسطین تصریح کرد: مردم تمام کشورهای دنیا درک بسیار بالا و مطلوبی از مسئله فلسطین و سیاست های اعمال شده در این کشور دارند، این مسئله از مهم ترین مسائل دنیا در سال های قبل بوده است و نمی توان از کنار آن به بی تفاوتی گذشت.
وی با اشاره به هدف کاروان بشردوستانه همبستگی با مردم غزه اضافه کرد: اعضای این کاروان برای صلح، آزادی و دموکراسی می جنگند اما به این موضوع هم بی توجه نیستند که جنگ آنها، سلاح گرم ندارد و بهترین سلاحی که می توان در این جنگ به کار گرفت، بیداری وجدان انسان های دنیاست.
نماینده کشور هند در کاروان همبستگی با مردم غزه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با تمام دولت ها در کشورهای جهان بیان داشت: در ارتباط با حرکت کاروان همبستگی با مردم غزه با بسیاری از دولت ها مذاکره کرده ایم و حتی با دولت مصر نیز به توافقاتی دست یافته ایم.
وی با بیان اینکه ایران نقشی اساسی در کمک به مردم مظلوم فلسطین داشته است، گفت: حمایت از مظلومان توسط امام خمینی (ره) در ایران اسلامی نهادینه شده است و بر اساس همین روحیه ظلم ستیزی که در دولت و ملت ایران وجود دارد، این کشور اکنون نقش اساسی را در رویدادهای منطقه و به ویژه مسئله فلسطین بازی می کند.
این فعال حقوق بشر در کشور هند افزود: باید توجه داشت که رژیم اشغالگر قدس نمی تواند مردم غزه را در ظلم خود رها کند چرا که مردم انسان دوست دنیا اتحاد محکمی دارند و با همبستگی خود می توانند مردم مظلوم غزه را زیر حمایت خود بگیرند.
نماینده مردم اندونزی در کاروان همبستگی با مردم غزه نیز اظهار داشت: مردم غزه در وضعیت بسیار نامطلوبی قرار دارند و همین موضوع سبب می شود که افراد آزاده دنیا به این نتیجه برسند که یاری رساندن به مردم این منطقه یک امر ضروری است.
وی با بیان اینکه مسئله غزه تمام دنیا را در بر می گیرد، تصریح کرد: این یک فاجعه بشری است که از سوی رژیم صهیونیستی رقم می خورد پس باید تا جایی که می توانیم در مقابل این اقدام مقاومت کنیم تا سرانجام روزی این محاصره مردم غزه از سوی رژیم صهیونیستی برداشته شود.
این فعال حقوق بشر کشور اندونزی با اشاره به حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به کشتی آزادی اضافه کرد: چنین اقدامات و تهدیدهایی سبب نمی شود که از حرکت خود دلسرد شویم، این یک دستور اخلاقی است و باید انسان های آزاده دنیا را با خود همراه کنیم.
وی با بیان اینکه از ابتدای تشکیل کاروان همبستگی با مردم غزه به دشواری های آن آگاه بودیم، بیان داشت: در این راه حتی به کشته شدن هم فکر کرده ایم اما هیچ هراسی نداریم چرا که این کار را با اعتقاد تمام و کامل به پیروزی انجام می دهیم.
نماینده کشور اندونزی در کاروان همبستگی با مردم غزه تاکید کرد: نخستین موضوع در جمع اعضای کاروان همبستگی با مردم غزه، مبارزه با ظلم است، هیچ تفاوتی ندارد این ظلم در غزه یا جای دیگری از دنیا باشد، ما برای جنگیدن با ظلم تلاش می کنیم و اعتقاد داریم که در آینده نزدیک نتیجه مثبتی از فعالیت های خود می گیریم.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید