سفیران صلح و دوستی ایران وارد مادرید شدند

سفیران صلح و دوستی ایران وارد مادرید شدند

مصباح و عزیززاده در گفت وگو با ایرنا هدف خود از این سفر را اعتلای نام ایران و ایرانی، به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران و ثبت رکوردی جهانی در کتاب 'گینس' اعلام کردند.
دوچرخه سواران ایرانی که با عنوان 'سفیران صلح و دوستداران طبیعت' سفر خود به دور دنیا با دوچرخه را در روز جهانی کودک در هفتم مهرماه سال 1387 آغاز کرده اند، اظهارداشتند: اشاعه فرهنگ ورزش مفرح دوچرخه سواری در جهت کاهش آلودگی هوا در سطح کلانشهرها ازجمله تهران و فرهنگ سازی در این زمینه از دیگر اهداف برگزاری این سفر است.
عبدالله مصباح با اشاره به اینکه به همراه کرامت عزیززاده با عبور از کشورهای میانمار، بنگلادش، هندوستان، تایلند، مالزی، اندونزی، سنگاپور، هفت استان ایران، و سپس کشورهای ترکیه، یونان، ایتالیا و اسپانیا تاکنون مسیری حدود 10 هزار کیلومتر را رکاب زده است، گفت: برای تحقق شعار حفاظت از محیط زیست، زندگی سالم و شهر پاک برای همگان، تاکنون در این مسیر در داخل و خارج کشور دو هزار و 10 اصله نهال کاشته شده است.
عبدالله مصباح و کرامت عزیززاده که مدت 12 سال است به طورحرفه ای به دوچرخه سواری در مسیرهای طولانی روی آورده اند، تاکنون با عنوانهای مختلف ازجمله 'خلیج همیشه فارس'، 'حفاظت از محیط زیست'، 'حمایت از کودکان سرطانی' ، 'حمایت از کودکان بی سرپرست یا بد سرپرست'، 'حمایت از آبزیان دریای خزر'، 'سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)' و... دور ایران و استانهای مختلف را رکاب زده اند.
این دوچرخه سوار ایرانی در این گفت وگو که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید پایتخت اسپانیا برگزارشد، اعلام کردند که در ادامه مسیر خود به پرتغال و سپس به فرانسه خواهند رفت تا در ایام دهه مبارکه فجر و به مناسبت یاد و خاطره حضور امام خمینی (ره) نهالی در 'نوفل لوشاتو' بکارند.
این دوچرخه سواران قرار است، در ادامه مسیر خود از فرانسه به سمت آلمان، بلژیک، دانمارک، نروژ، فنلاند، سوئد و هلند رکاب زده و درصورت دریافت روادید به کانادا و کشورهای آمریکای جنوبی، ژاپن و چین رفته و به ایران بازگردند.
مصباح با اشاره به اینکه اقداماتی برای دریافت روادید کانادا از سوی مقامات سفارت ایران در هلند صورت گرفته، افزود: در صورت عدم دریافت روادید از کانادا، این سفر از طریق کشورهای لهستان، مجارستان، بلغارستان، ترکیه و ایران ادامه یافته است.
کرامت عزیززاده نیز ضمن تقدیر از مقامات سفارتخانه ها و رایزنی های جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف که انجام این سفر را ممکن کرده اند، تشویق خانواده های خود برای انجام این سفر را مهم و ارزشمند قلمداد کرد.
وی اظهار امیدواری کرد که به همراه عبدالله مصباح، سفیران شایسته ای برای جمهوری ایران باشند و اقدام تاریخی آنها درکتاب رکوردهای گینس ثبت شود.
خاطرنشان می شود که دوچرخه سواران ایرانی در ادامه سفر دور دنیای خود روز چهارشنبه آینده مادرید را به مقصد پرتغال و سپس فرانسه ترک خواهندکرد.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید