تأکید بر بهره‌بری از مطالعات اسلامی برای ایجاد صلح در کنفرانس تایلند

در آخرین روز این کنفرانس، «Boonsom Siribumrungsukha»، رئیس دانشگاه میزبان، بیانیه ای که با توافق تمامی کشورهای حاضر در کنفرانس تهیه شده بود؛ قرائت کرد که مفاد آن به شرح زیر است:

استفاده از مطالعات اسلامی برای ایجاد صلح جهانی، یکپارچه سازی دانش برای توسعه اجتماعی، استفاده از مطالعات اسلامی فعال در علم و فن آوری در راستای داشتن جامعه ای مرفه و صلح آمیز با تأکید بر رویکرد بین المللی برای تقویت همکاری در سراسر جهان و ترتیب دادن فرصت ها برای گفت وگو به منظور پیشگیری از ایده های افراطی.

رئیس دانشگاه «شاهزاده سونگلا» اظهار داشت: با برگزاری چنین پروژه هایی و با همکاری کشورهای حاضر می توان طرح های مشابه بسیاری را در راستای استفاده از مطالعات اسلامی در جهان به اجرا در آورد.

بر اساس این گزارش، کنفرانس «نقش اسلام در جامعه جهانی» در تایلند از تاریخ 30 آذر به مدت سه روز با حضور 15 کشور در دانشکده مطالعات اسلامی تایلند در دانشگاه «شاهزاده سونگلا» استان «پاتانی» برگزار شد.

موضوعات مطرح شده در این کنفرانس عبارت بودند از: مطالعات اسلامی برای به کارگیری در صلح جهان، بهبود آموزش و پرورش جوانان اسلامی، فراهم آوردن فرصت های زندگی در جامعه جهانی آینده برای جوانان مسلمان و ایجاد کمیته ای برای ایجاد تعادل در اسلام سال 2012.

اساتید و علمای بسیاری از کشورهای کامبوج، چین، مالزی، اندونزی، عربستان سعودی، قطر، تانزانیا، اردن، مراکش، سودان، مصر، پاکستان، ترکیه، تونس و لیبی در این کنفرانس حضور داشتند.

گفتنی است، در پایان مقرر شد که این کنفرانس هر دو سال یکبار برگزار شود.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید