منشور حقوق بشر بیانگرعدالت خواهی کوروش است

رهبر جهانی کلیسای شرق آشور گفت : منشور حقوق بشر بیانگر عدالت خواهی کوروش است و نمایش آن در موزه ملی ایران به معرفی اندیشه های متعالی این انسان بزرگ می انجامد.

پاتریاک ماردنخای چهارم با بیان این که پیش از گرفتن تابعت ایران زندگی نامه کوروش را با دقت مطالعه کردم به میراث آریا (chtn) گفت : کوروش یک ملی گرای پارسی بود که پیش ازحضرت مسیح (ع) حضورداشته و اندیشه صلح و دوستی را در جهان منتشرمی کرد.

رهبر جهانی کلیساهای شرق آشور گفت: نوشته های این لوح گلی به اندیشه متعالی ادیان الهی نزدیک است و انسان ها را به درستی و نیکی رهنمون می سازد .

وی با اشاره به این مهم که منشور کوروش را هرمزد رسام ، از خانواده ای بزرگ تابع کلیسای شرق آشور در شهر بابل پیدا کرد ، گفت : این مسئله که منشور کوروش ، میراث ارزشمند ایرانی ها را ، رسام آشوری کشف کرد باعث فخر کلیساهای شرق آشور است و همین مسئله می توان زمینه های توسعه روابط ما با ایران در حوزه های باستان شناسی را سبب شود.

پاتریاک ماردنخای چهارم که پیش از این برای حضور در مراسم " دست گذاری اسقف" به ایران سفر کرده واز منشور کوروش نیز بازدید کرده است ، افزود : مفتخریم که دنی جرج از دیگر باستان شناسان توانمند را در کلیسای شرق آشور داریم.

وی افزود : دنی جرج رئیس سابق موزه بغداد کسی است که در عراق آثاری به جای مانده و منحصر به فرد از ملکه ای را پیدا کرد که هنوز ارزش گذاری آن میسر نیست.

این مقام مسؤول گفت : در ملاقات با رئیس موزه ملی ایران درباره توسعه روابط باستان شناسی صحبت کردیم و آمادگی داریم در صورت توافق دنی جرج را برای انجام فعالیت های مشترک به ایران بیاوریم.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید