جهان امروز بیش از هر زمانی به صلح، محبت و احترام متقابل نیاز دارد

اسقف اعظم «سیبوه سرکیسیان»، خلیفه ارامنه تهران به مناسبت فرا رسیدن سال نوی میلادی، پیامی صادر کرد که متن آن در پی می آید:

در این ایام خجسته، که جهان مسیحیت تولد پرجلال عیسی مسیح و ظهور الهی و سال نو را جشن می گیرد. ما نیز همصدا با دیگر مسیحیان و مسلمین و دیگر ملت های جهان تبریکات خالصانه و بهترین آرزوهای خود را تقدیم کرده و برای همه از خدا صلح، بهروزی و خوشبختی و طول عمر تمنا می نمائیم.

می خواهیم به این مناسبت به برادران مسیحی ساکن در ایران، یک بار دیگر تولد عیسی مسیح را تبریک گفته و با فرشتگان هم صدا شده و خداوند را جلال داده و بخوانیم: «در اعلی اعلیین بر خداوند جلال باد و در زمین صلح و در میان مردم رضایتمندی باد».

جهان امروز بیشتر از هر زمانی دیگر به صلح و محبت و احترام متقابل نیاز دارد.

به همین مناسبت دعا می کنیم که در دنیا تمامی اقدامات تروریستی که انسانیت را هدف قرار داده متوقف شوند. همه ادیان جهان، به خصوص ادیان توحیدی بر اساس صلح، محبت و احترام متقابل و حفظ حقوق بشر بنا شده اند و مخالف هر نوع اقدامات تروریستی هستند.

دعا می کنیم مردم مظلوم دنیا به حقوق خاصه خود نائل شوند. برای فلسطین و مردمش دعا می کنیم، برای سرزمینی دعا می کنیم که مهد صلح بوده و از فرازش ستاره بشارت دهنده و حیات بخش تولد مسیح نورافشانی کرد. از خداوند می خواهیم هر چه زودتر این سرزمین صلح خود را باز یافته و مردمش به حقوق بر حق برسند.

به همین مناسبت از همه رهبران مذهبی و سیاسی جهان دعوت می کنیم، که در محیطی آکنده از مهر و محبت، برادری و احترام متقابل متحد شوند، تا بتوانند صلح و محبت واقعی را در میان مردمان جهان برقرار نمایند.

برای کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران و رهبران مذهبی و دیگر دولتمردان نظام، دست دعا به درگاه خداوند بلند می کنیم و برای آنها توفیق مسئلت می نمائیم تا مردم شریف سرزمینمان را به سوی زندگی ای آرام و سعادت راهنمائی نمایند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید