صلح از نیازهای ضروری بشر است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک جمهوری اسلامی ایران گفت: صلح و دوستی یکی از مولفه های اصلی و نیازهای ضروری بشریت است.به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، عباس ملک حسینی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره سراسری تئاتر تخصصی نقطه گفت: امروز یکی از نیازهای ضروری بشر امنیت و صلح و دوستی است که همه در برقراری صلح و دوستی سهیم هستند.
وی با اشاره به نقش هنر در ترویج صلح و دوستی بیان کرد: هنر به عنوان یکی از ابزار های موفق انتقال پیام می تواند در زمینه ترویج پیام صلح و دوستی وارد شود و نقش ارزنده ای را ایفا کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک خاطر نشان کرد: نخستین جشنواره سراسری تئاتر تخصصی نقطه با محوریت صلح و دوستی برای همه و برای نخستین بار به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک برگزار می شود.
ملک حسینی با اشاره به اینکه این جشنواره به دنبال این است تا به وسیله هنر به موضوع صلح بپردازد، بیان داشت: این جشنواره با حضور 27 گروه نمایشی از دانشگاه های استان های تهران، مرکزی، لرستان، خوزستان، اصفهان و تبریز در سه بخش کارگاهی حس، بیان و بدن برگزار می شود.
نخستین جشنواره تخصصی بازیگری با همکاری معاونت فرهنگی، معاونت پژوهشی دانشکده علوم انسانی گروه هنر واحد اراک و گروه سربازان صلح در سه بخش حس، بدن و بیان در استان مرکزی برگزار می شود.
این جشنواره با هدف بررسی توانمندی بازیگران تئاتر و دانشجویان تئاتر برگزار می شود که طی سه روز برگزاری جشنواره آثار شرکت کنندگان در دو بخش آکادمیک و تجربی مورد بررسی قرار می گیرد.
در این جشنواره کارگاه های آموزشی قبل از اجراهای پنج دقیقه ای با حضور اساتید برجسته هنر تئاتر برگزار شده است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید