ضرورت مبارزه علمای دین با اندیشه تکفیری

نخست‌وزیر سوریه دیروز(10 اسفندماه) در دیدار با فعالان مردمی استان «درعا»ی این کشور بر اهمیت نقش علما در مبارزه با اندیشه وهابی ـ تکفیری تأکید کرد.
وائل الحلقی، از گروهی از جوانان سوری که هنوز در برابر قانون و دولت سلاح به دست گرفته‌اند، خواست که به آغوش وطن بازگردند و از کشورشان در برابر گروه‌های تروریستی و مزدوری که وارد سوریه شده‌اند، حمایت کنند.
الحلقی که در دیدار با فعالان مردمی استان «درعا»ی سوریه سخن می‌گفت، اظهار کرد: درعا همچون دیگر مناطق سوریه در دفاع از سوریه و ملت این کشور ایستادگی خواهد کرد.
نخست‌وزیر سوریه بر ضرورت بیداری ملی شهروندان سوری به‌منظور ایستادگی در کنار ارتش این کشور در راستای مبارزه با تروریسم در مناطق مختلف سوریه تأکید کرد.
وی از علمای دین خواست با اندیشه وهابی ـ تکفیری که گروه‌‌های تروریستی درصدد ترویج آن در میان شهروندان سوری هستند، مبارزه کنند.
نخست‌وزیر سوریه همچنین بر اهمیت نقش علمای دین در مبارزه با افکار دخیل در اسلام صحیح و میانه‌رویی که هم‌زیستی میان ادیان و فرهنگ‌های مختلف را در پی دارد، تأکید کرد.
فعالان مردمی حاضر در این دیدار نیز آمادگی خود را برای دفاع از سوریه و ایستادگی در صفی واحد برای رویارویی با گروه‌های تروریستی اعلام کردند.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید