گروه تئاتر "سیمرغ" به بوسنی هرزگوین می‌رود

محمد جلائیان برومند نویسنده و کارگران گروه تئاتر "سیمرغ" در این باره به خبرنگار مهر گفت: گروه تئاتر "سیمرغ" در سارایه وو دو نمایش "همه دوستان من" و "کاکلی" به ترتیب در روزهای هفت اسفند ( 26 فوریه) و هشت اسفندماه (27 فوریه) به صحنه می برد.

وی با اشاره به برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی سارایه وو با عنوان "صلح و دوستی" افزود: دو نمایش "همه دوستان من" و "کاکلی" با مضون دوست داشتن و دوستی تهیه شده اند. "همه دوستان من" در جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان با عنوان "یا ضامن آهو" در شش بخش برگزیده شد و نمایش "کاکلی" در جشنواره بین المللی عروسکی ایران مورد تقدیر قرار گرفت.

جلائیان برومند افزود: این گروه متشکل از مجید صانعی آهنگساز، منیره امیریوسفی عروسک ساز، هاجر امیر جاودانی عروسک گردان، شیما عبادی، باران طوسی، مژگان منصوری فر، هاجر پورسینا و ندا هاشیمان به عنوان بازیگر است.

این کارگردان تئاتر با تأکید بر اینکه گروه تئاتر "سیمرغ" با حمایت معاونت پژوهشی بنیاد شهید و امور ایثارگران به بوسنی می رود، درباره داستان های این دو نمایش گفت: نمایش "کاکلی" عشق و علاقه یک پرنده به درخت چنار است که آن درخت توسط تبر قطع می شود اما به دلیل علاقه خاصی که به کاکلی دارد سبب می شود برای دیدن کاکلی پاییز و سرما را طاقت بیاورد و دوباره تبدیل به درخت چنار شود.

این نویسنده بیان کرد: نمایش "همه دوستان من" بر اساس روایتی از امام رضا (ع) است که می فرمایند "نیمی از خرد دوست داشتن همه مردم است." در این نمایش دختر بچه ای به نام ترگل دوستانی همچون خروس، مرغ و مرغابی دارد و قدر آنها را نمی داند و برایشان مشکلاتی ایجاد می کند، اما بعد وقتی مشکلی برای او پیش می آید دوستانش از او حمایت می کنند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید