اثر یک گرافیست ایرانی در تقویم صلح 2011 منتشر شد

یک مجموعه چهار تایی از پوسترهای ضد جنگ از اونیش امین اللهی گرافیست ایرانی در تقویم صلح 2011 منتشر شد.

اونیش امین الهی ، گرافیست که اثرش با طرحی از "پینوکیو" در تقویم صلح 2011 منتشر شده است، در مورد نحوه آشنایی با موسسه amberlotus که بانی انتشار این تقویم است، به خبرنگار مهر گفت: این موسسه یک مجموعه بسیار بزرگ از پوسترها را در آمریکا دارد و شامل آرشیوی بالغ بر 200 هزار پوستر و حتی یک موزه است. همچنین با طراح های مختلف ارتباط دارد.

وی افزود: دو یا سه سال قبل قرار بود نمایشگاه پوستراز سوی این موسسه برگزار شود. برای این نمایشگاه باید پرینت اثر را می فرستادیم و چون من دیر متوجه شده بودم، به مسئولان برگزاری نمایشگاه ای میلی (e_mail، نامه الکترونیک) فرستادم و گفتم چند روز به پایان مهلت ارسال آثار مانده است و من دیر متوجه شده ام. البته همراه نامه اسکن اثر را هم فرستادم.

امین الهی سپس به استقبال مسئولان برگزاری نمایشگاه از این اثر اشاره کرد: اثر من همین پینوکیویی بود که الان در تقویم چاپ شده است. آنها بعد از دیدن ای میل من، جواب دادند که لازم نیست نگران باشم چون از این اثر بسیار خوششان آمده است و برای نمایشگاه انتخاب شده است. به همین دلیل خودشان از کار پرینت گرفتند.

این گرافیست عنوان کرد: اثر من نه تنها در نمایشگاه نشان داده شد، بلکه سال گذشته از مسئولان موسسه، ای میلی دریافت کردم که 12 کار برای چاپ در تقویم صلح انتخاب شده که یکی از آنها اثر من است منتهی آنها گفته بودند چون موسسه غیرانتفاعی است، تنها می توانند 150 دلار به همراه شش تقویم در اختیارم قرار دهم. من موافقت کردم و قراردادی را که برایم فرستاده بودند، امضا کردم. به این نحو اثر من در این تقویم جای گرفت.

امین الهی درباره ایده پینوکیو اظهار کرد: فکر پینوکیو به زمان حمله آمریکایی ها به عراق برمی گردد. در آن زمان آمریکا ادعا کرده بود که به خاطر تسلیحات هسته ای به عراق حمله کرده و بعدا معلوم شد که اینطور نبود. به دنبال آن مسئله حمله آمریکا به افغانستان مطرح شد و بعد هم تهدیدهایش درباره ایران بوجود آمد. برای همین من طرح پینوکیو را انتخاب کردم.

امین الهی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد گرافیک از دانشگاه تربیت مدرس است. وی مدیریت هنری و طراحی ماهنامه اقتصاد ایران، عضویت در هیئت انتخاب، نویسنده و برنامه ریزی بخش گرافیک مسابقات هنری شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران، شرکت در نمایشگاه ها، جشنواره ها و مسابقات از جمله دوسالانه گرافیک، مطبوعات، طراحان گرافیک ایرانی در فرانسه و بلژیک، انتشار کتاب Design 360 و برگزیده شدن در نمایشگاه پوستر50x70 Good را در کارنامه خود دارد.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید