اشعار چهارصد شاعر غیرمسلمان هند در نعت پیامبر رحمت

در آستانه هفته وحدت و میلاد بابرکت پیغام‎آور رحمت و مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) مردم غیرمسلمان هند و به‎خصوص هندوها بهترین هدیه خویش را تقدیم مسلمانان کردند که در قالب کتاب «هماری رسول» منتشر شده است.

در آستانه هفته وحدت و میلاد حضرت محمد مصطفی (ص) به همت مرکز تحقیقات فارسی دهلی نو و با کوشش و اهتمام شاعر و محقق شهیر هند پروفسور "هرمیندرنات"کتاب ارزشمند "هماری رسول" (رسول ما ) در ۶۰۰ صفحه و با آثار ۴۰۰ شاعر غیرمسلمان هند که بیشتر آنها هندوها هستند منتشر شد.

این شعرها در طی سه قرن اخیر سروده شده است و بخش اعظم آن به زبان اردو و بخشی نیز به زبان فارسی می باشد که محقق ارجمند آن را در طی چند سال کار از دواوین و تذکره های مختلف جمع آوری و تصحیح و آماده نشر کرده است .

این کتاب با مقدمه شاعر ایرانی و مدیر مرکز تحقیقات دهلی نو دکترعلی رضا قزوه و با تقریظ دکتر کریم نجفی برزگر رایزن فرهنگی ایران منتشر شده است و در روزهای آینده رونمایی خواهد شد.

پیشتر نیز کتاب اشعار دهر میندرنات شاعر هندو در نعت و منقبت چهارده معصوم (س) توسط مرکز تحقیقات دهلی نو منتشر شده بود.

علی رضا قزوه یادآور شد: شاعران و فرهیختگان هندو از منادیان وحدت و از دوستداران واقعی پیامبر و اهل بیت عصمت و طهارت اند و کتابهای بعدی جناب پروفسور دهرمیندرنات "هماری علی(ع)" و "هماری حسین (ع)" می باشد که امیدواریم بتوانیم این آثار گرانسنگ را نیز در آینده نزدیم منتشر کنیم.

وی یادآور شد ما در طی سه سال گذشته هر ماه یک کتاب منتشر کرده ایم و به اعتقاد من این کتاب گل سرسبد کتابهای ماست و محقق ارجمند که به خاندان بزرگی نیز تعلق دارد با صرف کار چندین ساله برای این کتاب حتی حاضر به دریافت حق الزحمه نشد و آن را تنها به خاطر ارادت و عشق به پیامبر انجام داده است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید