همایش نقش گفتگوی دینی در تقویت روابط انسانی در تایوان برگزار می‌شود

انجمن جهانی مسلمانان مستقر در مکه با همکاری انجمن اسلامی چین در تایوان این همایش سه روزه را با هدف ترویج فرهنگ گفتگو، تساهل و همزیستی میان پیروان ادیان مختلف برگزار کرده است.

دکتر عبدالله ترکی دبیرکل انجمن جهانی مسلمانان مستقر در مکه نقش این سازمان را در حمایت از گفتگوی بین ادیان مورد تأکید قرار داد و گفت: انجمن جهانی مسلمانان گفتگو را ابزار مهمی برای ارتباط و ترویج درک و همکاری میان ادیان ، مذاهب و فرهنگهای مختلف شرق آسیا می داند.

انجمن جهانی مسلمانان تاکنون سه همایش بین دینی و بین المللی را در مادرید، ژنو و وین برگزار کرده است.

ترکی تأکید کرد: اسلام از گفتگو، درک و همکاری میان ملل مختلف حمایت کرده و مسلمانان را به همکاری برای خیر بشریت دعوت می کند. دنیای ما نیاز مبرم به درک میان ملل مختلف دارد، بنابراین باید برنامه ای جامع برای ترویج گفتگوی دینی، فرهنگی و اجتماعی تدوین شود تا انسجام و وحدت بشری ارتقا یابد.

وی ابراز امیدواری کرد که این همایش بتواند به اهداف مورد نظر خود و به طور خاص معرفی اصول همکاری و همزیستی اسلامی و اشاعه ارزشهای اخلاقی، عدالت، امنیت و صلح دست یابد.

نخستین جلسه این همایش با عنوان قرائت تاریخی روابط پیروان ادیان مختلف در جنوب شرق آسیا برگزار می شود و جلسه دوم آن به ارزشهای مشترک میان پیروان ادیان اختصاص خواهد یافت. باهم در مقابل چالشهای معاصر عنوانی است که برای جلسه سوم در نظر گرفته شده و جلسه آخر چشم انداز گفتگوی تمدنها و آینده آنها را بررسی می کند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید