حضور مؤثر ایران در تحقق صلح جهانی

مشاور حقوقی رئیس جمهور با هشدار نسبت به این که امروز تشیع در معرض خطر و هجمه است‌، گفت: جمهوری اسلامی ایران پیش قراول صلح جهانی و جهان عاری از خشونت و افراطی گرایی است.
زمانی نیا در سخنانی در نشست تخصصی "نقش علمای دین در جهان بدون خشونت و افراطی گری"، از سلسله نشست های تخصصی حوزه های علمیه و جهان معاصر، در دانشگاه معارف اسلامی قم، اظهار کرد: یکی از دلایلی اصلی که رییس جمهور در سازمان ملل متحد به ارایه ایده و طرح خود مبنی بر جهان بدون خشونت اصرار ورزید، همین مساله بود چرا که امروز حقیقتاً با وجود امواج افراطی گری و خشونت، ‌تشیع در معرض خطر جدی است.
وی همچنین با اشاره به اهمیت و ضرورت هنجارسازی های بین المللی، گفت: ما با بهره گیری از قطعنامه هایی همانند آنچه به پیشنهاد کشورمان در سازمان ملل به تصویب رسید، باید بکوشیم که در مقابله با خشونت گرایی در اسلام و به ویژه علیه شیعه،‌ دست به هنجارسازی بین المللی بزنیم.
زمانی نیا عنوان کرد: سخنان حجت الاسلام والمسلمین روحانی در سازمان ملل،‌ موجی از امید را در سطح جهانی به منظور حل معضلات بین المللی چون کشتار مسلمین در میانمار، سوریه و دیگر جاها پدید آورد و شخص بان کی مون نیز در دیداری که در نیویورک با وی در همان ایام داشتیم، ‌به این موضوع اشاره کرد.
وی با اشاره به این که ما با مکانیسم شورای امنیت سازمان ملل و حق وتوی آن مخالفیم، تصریح کرد: سازمان ملل با وجود همه ایراداتی که به آن می توان گرفت، نقش مهمی در کاهش برخی خشونت ها و افراطی گری ها در دنیا داشته است.
مشاور حقوقی رییس جمهور همچنین با اشاره به ظرفیت های بسیار خوبی که در حوزه های علمیه و نهاد روحانیت در زمینه مسایل بین المللی وجود دارد، افزود: از علمای بزرگوار و حوزه های علمیه انتظار می رود که در ترویج این مساله که شیعه با خشونت و افراطی گری در جهان به شدت مخالف است، نقش فعالی داشته باشند و اهداف صلح طلبانه نظام جمهوری اسلامی ایران را در راستای مقابله با امواج خشونت و افراطی گری، برای جهانیان خاصه علمای اسلامی تبیین کند.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید