همایش سیره و رسالت علما در هامبورگ برگزار شد

همایش بین ­المللی سیره و رسالت علما عصر شنبه 7 اسفند با حضور آیت ­الله تسخیری در مرکز بزرگ اسلامی شهر هامبورگ آلمان برگزار شد.

در این همایش یک روزه که با حضور جمعی از علما، اندیشمندان و نخبگان کشورهای اسلامی و دیگر کشورها برگزار شد، آیت الله تسخیری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در خصوص خواستگاه­های تقریب، زیربناهای آن در کتاب و سنت و سیره پیامبر اکرم(ص)، قواعد تقریبیون، نقش علما در تعمیق فرهنگ تقریب و گسترش آن در بین توده­ها صحبت کرد.

دبیرکل مجمع، عوامل خارجی، منافع شخصی برخی رهبران و حاکمان، تکفیر، تردید در منویات طرف­های گفتگو، مبالغه، یادآوری گذشته و بی­احترامی به مقدسات را از جمله موانع تقریب مذاهب برشمرد و افزود: رهایی از هرگونه پیش­داوری­، توافق بر شیوه واحدی برای استنباط، تعیین دقیق مسئله مورد گفتگو از جمله راهکارهای مقابله با دشمنان وحدت و تقریب است.

آیت­ الله رمضانی نماینده مقام معظم رهبری در آلمان، رمضان اوچار رئیس ملی گروش در شمال آلما ، دکترمارتین با ویشکه از بنیاد اخلاق جهانی برلین، دکتر شیخ عدنان ابراهیم متفکر اسلامی و امام جماعت مسجد شورای اسلامی وین از جمله سخنرانان همایش بودند که بر اهمیت نقش علما در بیداری توده­های مسلمان و بازگشت به ارزشهای دینی تأکید کردند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید