ثبت بمب گذاری‌های عراق در فهرست جنایات جنگی

پارلمان امنیت و صلح بین‌المللی بمب گذاری‌های تروریستی رخ داده در کشور عراق را در فهرست جنایات جنگی و کشتار جمعی ثبت کرد.
کمپین «حشد» اعلام کرد که پارلمان امنیت و صلح بین‌المللی بمب گذاری‌های اخیر رخ داده در عراق را در فهرست جنایات کشتار جمعی قرار داده و از جامعه بین‌المللی درخواست کرده تا این بمب‌گذاری‌ها را به عنوان کشتارهای جمعی به رسمیت بشناسد.
این کمپین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که هیأتی از این کمپین با «حیدر الشرع»، نماینده پارلمان امنیت و صلح بین‌المللی دیدار داشته و در این دیدار دو طرف راهکارهای گسترش فعالیت این کمپین و هماهنگی هرچه بیشتر مواضع مشترک را بررسی کرده‌اند.
این بیانیه تاکید کرده که پارلمان امنیت و صلح بین‌المللی که 167 کشور جهان در آن عضویت دارند، درخواست این کمپین برای درج بمبگذاری‌های 11 سال اخیر در عراق که قربانیان آن غیرنظامیان بی‌گناه و بی‌دفاع بوده‌اند را در فهرست جنایات ضد بشری و کشتار جمعی پذیرفته است.
بیانیه مذکور از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل درخواست کرده تا براساس میثاق سال 1948 سازمان ملل و نظام حقوقی رومی این بمبگذاری‌ها در قالب جنایات ضد بشری و کشتار جمعی درج شود.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید