چامسکی: رژیم صهیونیستی جنایت جنگی مرتکب شده است

یک نظریه‌پرداز و روشنفکر مشهور آمریکایی با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تصریح کرد که برای رژیم صهیونیستی شلیک هر گلوله در آن سوی مرز یک جنایت است و در داخل اراضی اشغالی سیاست‌های رژیم رژیم صهیونیستی بسیار از آپارتاید بدتر است.
در حالی که حملات رژیم رژیم صهیونیستی علیه نوار محاصره شده غزه همچنان ادامه دارد، "نوام چامسکی" نظریه‌پرداز معروف یهودی امریکایی می‌گوید رژیم صهیونیستی جنایت جنگی بزرگی مرتکب شده است.
در بحبوحه محکومیت‌های بین‌المللی با هدف توقف حملات مرگبار علیه غزه که گفته می‌شود دستکم یک هزار و 700 کشته بر جای گذاشته، این رژیم همچنان به تهاجم شدید خود ادامه می‌دهد. از زمان آغاز تجاوز رژیم رژیم صهیونیستی در نهم ژوئیه بیش از 9 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.
نوام چامسکی در گفت و گو با پرس‌تی‌وی گفت رژیم رژیم صهیونیستی به مراتب از رژیم سابق آپارتاید در آفریقای جنوبی بدتر است.
چامسکی در این گفت و گوی تلفنی گفت: "بیمارستان‌ها بارها هدف حمله قرار گرفته‌اند. هریک از این حملات یک جنایت جنگی است. در حقیقت برای رژیم صهیونیستی شلیک هر گلوله در آن سوی مرز یک جنایت است ... در داخل اراضی اشغالی سیاست‌های رژیم رژیم صهیونیستی بسیار از آپارتاید بدتر است."
این نظریه پرداز امریکایی خاطر نشان کرد رژیم صهیونیستی به دلیل اشغال اراضی فلسطینیان با انزوای اقتصادی روبروست. وی همچنین تحریم تسلیحاتی این رژیم را خواستار شد.
چامسکی همچنین از رهبران عرب به دلیل حمایت از سیاست‌های واشنگتن در طرفداری از رژیم رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته انتقاد کرد.
رژیم صهیونیستی پس از آن که گفته شد مبارزان مقاومت اسلامی فلسطین یک سرباز رژیم صهیونیستیی را به اسارت گرفته اند، حملات هوایی علیه غزه را شدت بخشیده است.
باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا روز جمعه از جنبش مقاومت فلسطینی حماس خواست تا "بدون قید و شرط" این سرباز رژیم صهیونیستیی را آزاد کند.
اوباما در کنفرانسی خبری گفت : "اگر آن‌ها به دنبال حل و فصل این وضعیت هستند این سرباز باید بدون هیچ قید و شرطی در زودترین زمان ممکن آزاد شود."
اوباما از آزادی "هادار گلدین" سرباز 23 ساله رژیم صهیونیستیی به عنوان پیش شرط هر گونه آتش بس احتمالی نام برد.
بنا بر آخرین آمارها بیش از 350 کودک فلسطینی در حملات هوایی و زمینی جاری رژیم رژیم صهیونیستی کشته شده‌اند.

 

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید