رونمایی از کتاب ایران سرزمین صلح ادیان الهی

کتاب ایران سرزمین صلح ادیان الهی با حضور جمعی از رهبران دینی و اصحاب اندیشه ادیان الهی کشور روز سه شنبه در فروشگاه مرکزی شهر کتاب رونمایی شد.
مسعود فروزنده نویسنده کتاب ایران سرزمین ادیان الهی اظهار داشت: در این کتاب تصاویر و نوشته هایی از پنج ادیان کلیمی، زرتشتی، ارمنی، عاشوریان و منداییان(صابئین )که در ایران حضور دارند تهیه شده است .
وی ادامه داد: هدف از این کتاب تعامل انسانی و مشترکاتی که با سایر ادیان رسمی و قانونی در کشور وجود دارد به تصویر در آمده است .
وی با بیان اینکه این کتاب در مدت چهار سال تدوین شده است ادامه داد: این کتاب دارای 285عکس و درحال حاضر پنج سری از این مستند از شبکه ملی جام جم پخش شده است .
نویسنده کتاب ایران سرزمین صلح ادیان گفت: این کتاب بعد از وقفه ای دوساله در دولت تدبیر و امید مجوز چاپش صادر شده است .
در این مراسم موبد اردشیر مانوکچی، کشیش آلدو، سالم چوهیلی و سبو سرکیسیان، اسقف اعظم ارامنه تعدادی از میمهانان بودند که در مراسم حضور داشتند.
این کتاب به نویسندگی دکتر مسعود فروزنده و عکاس مؤلف عباس تحویلدار، با ذکر خلاصه ای از تاریخچه هریک از اقلیت های مذهبی و تصاویر از آداب و رسوم زندگی و سنت های ادیان رسمی کشور به چاپ رسیده است که سعی شده تا با نگاهی تصویری بر زندگی اقلیت های مذهبی در ایران داشته آنان را معرفی کنند.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید