پایان جنگ و آغاز صلح در سال 2015

پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها در نخستین روز از سال جدید میلادی و به مناسبت روز 'صلح جهانی' خواستار پایان همه جنگ ها و آغاز صلح در جهان شد.
پاپ به مناسبت چهل و هشتمین سالگرد روز جهانی صلح (اول ژانویه) ضمن تبریک سال نو میلادی گفت: صلح همیشه امکان پذیر است، ما باید دنبال آن باشیم و ریشه آن در دعا کردن است.
رهبر مذهبی کاتولیک ها ضمن ابراز امیدواری از اینکه سال 2015 سال صلح (جهانی ) باشد، افزود: چقدر انسان بی گناه و چقدر کودک در جهان رنج می بیند، دیگر هرگز نباید جنگی (در جهان) وجود داشته باشد، بلکه همیشه باید تعهد برای صلح و برادری میان ملت ها باشد.
وی گفت: دیگر بردگی نباشد بلکه برادری باشد، همه ما وظیفه مبارزه با انواع بردگی را داریم و همه و هرکسی بر اساس مسوولیتی که دارد باید برادری ایجاد کند، زیرا جنگ ها ما را برده می کنند. یادتان باشد صلح امکان پذیر است پس برای صلح دعا کنیم .
پاپ افزود: همه ما آزاد هستیم و همه از هر ملت، فرهنگ و دینی که باشیم باید علیه انواع بردگی مدرن مبارزه کنیم ما باید نیروهایمان را با یکدیگر متحد کنیم.
رهبر مذهبی کاتولیک ها هفته گذشته نیز در آستانه جشن کریسمس در نامه ای خطاب به مسیحیان خاورمیانه، اقدامات داعش را غیرانسانی خواند و از رهبران دینی خواست تا تروریسم را بدون توجیه و ابهام و با قاطعیت محکوم کنند.
پاپ از جامعه بین المللی خواست تا به کمک مسیحیان و سایر اقلیت ها که از تروریسم رنج می کشند، بشتابد و به ترویج صلح از طریق مذاکرات و کار دیپلماتیک در خاورمیانه بپردازد.

وی در این پیام گفت: خاورمیانه تا چه زمانی باید بخاطر نبود صلح، رنج بکشد. تروریست ها (داعش) به مسیحیان که با بی رحمی از سرزمینشان رانده شده اند، ضربه می زنند.

پاپ فرانسیس پیشتر نیز در پیامی ویدیویی برای مسیحیان موصل و آوارگان اربیل و کردستان عراق گفته بود: به همگرایی بین المللی بیشتری علیه تجاوزات داعش نیاز است و ما به عنوان رهبران دینی وظیفه محکوم کردن تمام موارد نقض کرامت انسانی و حقوق بشری را داریم.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید