هفته وحدت نماد صلح و دوستی ادیان

قربانعلی سعادت در پیامی که به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و 'میلاد پیامبر اکرم(ص) ' و حضرت امام جعفرصادق (ع) صادر کرد افزود: بانگ ملکوتی «اشهدا ان محمد رسول الله» که امروز در سراسر گیتی طنین انداز شده است، ترنم آسمانی دعوت حق تعالی برای وحدت و همدلی مسلمانان و آزادیخواهان عالم و راز ماندگاری اقتدار و استقلال مسلمین و تقویت و ترویج وحدت و یکدلی می باشد.

در ادامه این پیام آمده است: ماه ربیع الاول یادآور میلاد آخرین رسول خدا و پیامبر صلح و دوستی است که به حقیقت فصلی برای عمل به سیره آن مقام آسمانی بوده و هفته وحدت بی تردید نماد و پیام صلح و دوستی برای پیروان راستین و حقیقی دین و مکتب انسان ساز اسلام است.

این پیام می افزاید: خدای بلند مرتبه را شاکریم که در استان آذربایجان غربی جلوه باشکوه وحدت و یکپارچگی بین همه اقوام و ادیان الهی به مدد اندیشه بلند و همت والای مردمان این دیار به وضوح مشهود است و همگی تحت لوای پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران با صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

12 تا 17 ربیع الاول که روایت های اهل سنت و تشیع از میلاد مسعود حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) ایت از سوی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی هفته وحدت نامیده شده است.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید