اسلام دین عدالت، برابری و مهربانی است

جمعی از علما و روحانیون اهل سنت کردستان توطئه افکنی آمریکا و کشورهای غربی علیه مسلمانان بی دفاع و حمله رژیم های مرتجع عربی علیه مردم یمن را محکوم کردند و خواستار هوشیاری امت اسلامی در این خصوص شدند.
ماموستاحسامی با تاکید بر اینکه کشتار مردم مسلمان و بی دفاع یمن با هیچ یک از موازین دینی و بین المللی سازگار نیست و باید متوقف شود،اظهار داشت: دشمنان درصدد ایجاد تفرقه بین مسلمانان با هدف ضربه زدن به دین و ایجاد اسلام ستیزی هستند که باید هوشیارانه تر و با وحدت و همبستگی این توطئه ها را خنثی کنیم.
ماموستاحسامی گفت: بین شیعه و سنی تفاوت چندانی وجود ندارد و هر دو مذهب مسلمان و مشترکات بسیاری دارند که ارزشمند است لذا انتظار می رود تندروی ها و حرکات ضد اسلامی که در برخی کشورهای عربی صورت می گیرد هرچه سریع تر متوقف شود.
این روحانی اهل سنت کردستان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: شهر به شهر و روستا به روستای کردستان از خون شهدا رنگین شده چون در مقابل گروه های ضد دینی و ضد اسلامی مبارزه کردند تا ما امروز در امنیت و آسایش باشیم و وظیفه ماست این امنیت را قدر دانسته و برای مقابله با خشونت و تندروی و تحقق اهداف اسلامی و انسانی انقلاب از آن استفاده کنیم.
اسلام دین صلح و آشتی است
"ماموستا جمال جعفری" امام جمعه دهگلان نیز در گفتگو با خبرنگار تقریب در سنندج اظهار کرد: اسلام دین صلح و آشتی بوده و در آموزه های والای اسلامی همواره مسلمانان به صلح و آرامش سفارش شده اند.
امام جمعه دهگلان تصریح کرد: متأسفانه در این برهه زمانی شاهد حرکات ضد اسلامی و ضد انسانی برخی حکام عرب منطقه هستیم که به نام اسلام به هرگونه حرکت ضد اسلامی دست می زنند.
ماموستا جعفری افزود: کشتار مردم مسلمان یمن و حمایت همه جانبه کشورهای غربی از این حملات که توسط رژیم آل سعود صورت می گیرد نمونه بارز این جنایات است که باید هرچه سریع تر متوقف شود.
این روحانی اهل سنت کردستان اظهار داشت: امیدواریم حکام کشورهای عربی منطقه به جای تحقق نیات و اهداف شوم دشمنان اسلام به فکر کمک به مسلمانان نیازمند و مستضعف باشند و دست از جنایت و خونریزی مسلمانان بی دفاع بردارند.
ماموستا جعفری افزود: سنگدلی حکام عربی منطقه و آل سعود تا حدی است که حتی اجازه نمی دهند کمک های بشردوستانه نیز به مردم بی دفاع و مظلوم یمن برسد و این مهم خود جنایتی مضاعف است.

اسلام دین رحمت و مهربانی است
"ماموستا محمود مدرس" امام جمعه مسجد تاریخی نگل و از اساتید حوزه های علمیه اهل سنت کردستان در این خصوص در گفتگو با خبرنگار تقریب اظهار داشت: اسلام دین رحمت و مهربانی و آسایش و عدالت خواهی بوده و از هر گونه افراط و تفریط و خشونت به دور است و کسانی که به نام اسلام دست به خشونت می زنند مسلمان نبوده و اسلام را نشناخته اند.
وی افزود: همه ما مسلمان هستیم و اهداف و اعتقادات مشترکی داریم که باید در راستای حفظ و ترویج آن بکوشیم.
ماموستا مدرس اظهار داشت: مهمترین مؤلفه و اساس این مهم وحدت و همبستگی است.
این روحانی کردستانی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد:اسلام دین عدالت، رحمت، آسایش، برابری و مهربانی است و هر گونه خشونت و خونریزی و جنگ طلبی و زورگویی را محکوم دانسته و هر کس در راستای اسلام و قرآن، دستورات دین و فرمایشات پیامبر گام برندارد اسلام را نشناخته است و کسانی که با نام اسلام دست به جنگ و خونریزی و خشونت می زنند محکوم هستند.
ماموستا مدرس افزود: درست که مسلمانان شیعه و سنی با هم اختلاف نظر دارند اما تفاوتی ندارند و هر دو مشترکات و عقایدشان در اصل یکی است و قانون یکسان دارند و باید با هم در کنار همدیگر برای سربلندی اسلام و مسلمانان و مقابله با دشمنان اسلام همراه و همگام باشند.
وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: حمله نظامی برخی کشورها عرب منطقه علیه مردم بی دفاع یمن محکوم بوده و باید متوقف شود چرا که این حرکت در راستای تحقق اهداف ضد اسلامی آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
 

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید