خشم مسلمانان انگلیس از طرح جدید "مبارزه با افراط گرایی اسلامی"

اقلیت مسلمان انگلیس خشم خود را نسبت به طرح جدید دولت این کشور مبنی بر "مبارزه با افراط گرایی اسلامی" ابراز کردند.
دولت انگلیس روز دوشنبه طرح جدیدی برای مبارزه با افراط گرایی اسلامی تصویب کرد که به موجب آن قید و بندهایی برای مسلمانان این کشور در نظر گرفته شده است.
پیش از اعلام این طرح، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در سخنانی خطاب به مسلمانان این کشور گفت: به هیچ کس اجازه ندهید که شما را شستشوی مغزی دهد.
وی افزود: سازمان های تروریستی مانند داعش، مغز جوانان مسلمان انگلیس را شستشو داده و آنان را با ایدئولوژی های افراطی سرگرم می کنند. این گروه ها پسران جوان را مجبور به انجام انفجارهای انتحاری می کنند و دختران جوان را به اسارات خود در می آورند.
بیشتر جمعیت ها و سازمان های اسلامی انگلیس نسبت به سخنان کامرون عکس العمل نشان داده و این سخنان را موجب ایجاد تصورات نادرست از مسلمانان دانستند.
"رضا ندیم" سخنگوی کمیته امور مسلمانان در انگلیس، با انتقاد از سخنان کامرون گفت: دولت انگلیس در مبارزه با افراط گرایی، راه را اشتباه رفته و مسلمانان را در این مسئله مقصر دانسته است.
وی افزود: مسلمانان انگلیس همواره در معرض این انتقاد بوده اند که در جامعه حضور پررنگ نداشته و خود را در مسائل جامعه دخالت نمی دهند، در صورتی که واقعیت این است که مسلمانان در این کشور به حاشیه کشیده شده اند.
دکتر "عمر الحمدون" رئیس اتحادیه مسلمانان انگلیس نیز در همین زمینه گفت: مسلمانان انگلیس هر زمان که در جامعه این کشور حضور فعالی داشته باشند، متهم به فرصت طلبی و تلاش برای تحقق منافع شخصی خود می شوند.
طرح مبارزه با افراط گرایی در انگلیس شامل ممنوعیت نشر یادداشت ها و نوشته های افراطی از طریق وسایل ارتباط جمعی و اینترنت، و همچنین تسلط بر اندیشه های افراطی و رادیکال در مدارس، دانشگاه ها و زندان ها است.
در این طرح فعالیت برخی گروه ها و اشخاص مسلمان محدود می شود و خروج مسلمانانی که مشکوک به فعالیت در گروه های تروریستی در خارج از کشور هستند، ممنوع می شود.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید