مبارزه با اسلام هراسی در انگلیس

مسجدی در شهر بلک‌برن انگلیس در این ماه با گشودن درهای خود و دعوت از غیرمسلمانان، قصد دارد حقیقت اسلام را به مردم معرفی کند.

این برنامه که برای نخستین بار برگزار می‌شود از سوی سازمان «ایمان برای همه فصول و صدای جامعه» سازماندهی و برنامه‌ریزی شده است.

سازمان‌دهندگان می‌گویند که این برنامه با هدف از بین بردن تصورات نادرست در مورد اسلام و افزایش شناخت اسلام در میان جامعه غیرمسلمان برگزار می‌شود.

برنامه «درهای باز و آغوش‌های باز»، روز 25 مرداد در مسجد نور بلک‌برن برگزار خواهد شد.

برپایی نمایشگاه، تور مسجد، جلسه پرسش و پاسخ و امکان خواندن ادبیات و آثار اسلامی از جمله برنامه‌هایی است که در نظر گرفته شده است.

اسد، مسلمان 26 ساله انگلیسی می‌گوید: اسلام دین صلح و دوستی است. پیامبر(ص) می‌فرماید که هرکس غیرمسلمانی را بیازارد، مرا آزرده است.

وی با تأکید بر این که چیزی برای ترسیدن از اسلام وجود ندارد، افزود: این برنامه می‌خواهد همین حقیقت را به مردم نشان دهد و ارتباط میان مساجد و جامعه غیرمسلمان را بهبود و گسترش بخشد و شناخت ادیان را ارتقا دهد.

اسد ادامه داد: برخی گروه‌ها ادعا می‌کنند به نام اسلام عمل می‌کنند اما اینطور نیست. کارهای آنان غیرقانونی و ضداسلامی است.

انجم انور، مسئول توسعه گفت‌وگوهای کلیسای جامع بلک‌برن که در این برنامه حضور خواهد داشت، گفت: این برنامه ایده بسیار خوبی برای افزایش شناخت میان ادیان و جوامع است که برای نخستین بار در این منطقه برگزار می‌شود.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید