وابستگی رژیم سعودی و صهیونیست به حمایت غرب

پرفسور کوین برت پژوهشگر و تحلیلگر سرشناس امریکایی در مصاحبه ای با اشاره به هماهنگی های گسترده رژیم صهیونیستی با عربستان  در پیشبرد اهداف خود در منطقه گفت: "رژیم سعودی و صهیونیست برای ادامه حیات خود به کشورهای غربی  بویژه استعمارگران نوین و اشغالگر خاورمیانه وابسته هستند. در چنین شرایطی که یک خاورمیانه واقعا مستقل جایی برای هیچکدام از این دو رژیم ندارد ،  آنها آرمان های مشترکی ایجاد کرده اند تا در مقابل امواج تغییرات که در منطقه فراگیر شده است  ایستادگی کنند.

وی افزود: "ریشه  اتحاد کنونی سعودی-صهیونیستی به تابستان سال 2006 باز می گردد، یعنی زمانی که جنبش مقاومت حزب الله، در نبرد با صهیونیست، این رژیم را شکست داد و حمایت های اکثر جمعیت خاورمیانه را از آن خود کرد. رهبران صهیونیست و آل سعود، هر دو از قدرت گرفتن محور مقاومت بیم دارند، محوری که در نهایت هر دو رژیم مذکور را سرنگون خواهد کرد. به همین دلیل عربستان وصهیونیست هر دو توان خود را متصل کرده اند تا منطقه را ناامن و بی ثبات سازند که بیشتر این موضوع توسط فرقه گرایی  نوظهور (تروریستهای تکفیری) پیش می رود که از طریق عربستان پشتیبانی مالی می شود."

برت در ادامه تاکید کرد: "سعودی ها  و صهیونیست ها هردو با متحدان دیگرشان در جنبش نومحافظه کارانه در غرب، بیداری اسلامی در منطقه را ربودند، داعش را ایجاد کردند و هرج و مرجی که ما اکنون شاهد آن هستیم را در منطقه به راه انداختند."

استاد دانشگاه های سان فرانسیسکو، پاریس و ویسکانسین همچنین با اشاره به سالگرد جنگ 51 روزه نوار غزه و حملات رژیم صهیونیستی، در مورد نتیجه این جنگ تصریح کرد: "صهیونیست در حملات سال گذشته به نوار غزه، بار دیگر نشان داد که توانایی کشتار فلسطینیان همراه با مصونیت از مجازات را دارد ولی این یک پیروزی توخالی است. بار دیگر در تابستان گذشته،صهیونیست از دستیابی به حتی یک هدف نظامی ناتوان بود و جایگاهش در پیشگاه اذهان عمومی جهان به غرق شدن ادامه می دهد. فلسطینیان در این جنگ با دوام آوردن و رد تسلیم شدن، به یک پیروزی ویژه دست یافتند."

کوین برت در بخش پایان صحبت های خود به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه نیز اشاره کرد و گفت: "رژیم نتانیاهو به طور ناامیدانه ای به دنبال راهی است تا توافق هسته ای ایران را تضعیف کند. بنابراین آنها در تلاش هستند تا بوسیله مشارکت مستقیم در ایجاد بی ثباتی در سوریه، تنش ها را افزایش دهند. صهیونیست ها می خواهند جنگ و بحران را تشدید کنند تا ایران را که به عنوان حامی دولت سوریه شناخته می شود به عنوان یک تهدید برای "غرب" نشان دهند."
 

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید