گسترش فرهنگ صلح در جشنواره صلح و هنر

دبیر جشنواره هنر برای صلح گفت:این جشنواره فرهنگی و هنری، محیط زیست توجه ویژه داشته زیرا یکی از ضروریات گسترش فرهنگ صلح است.
فریدون فربود اظهار داشت: جشنواره هنر برای صلح، جشنواره ای فرهنگی و هنری است و از روز اول سعی در گسترش فرهنگ صلح داشته است.
وی ادامه داد: یکی از راه های گسترش فرهنگ صلح حفظ محیط زیست و توجه ویژه به آن است که در سال های گذشته نیز در بخش پوسترهای گرافیک جشنواره شاهد آثاری در این راستا بوده ایم.
وی بیان داشت:با توجه به اینکه ایران در حال حاضر با بحران کمبود آب مواجه است و این مهم نگاهی همه جانبه را می طلبد، توجه به این موضوع یکی از رویکردهای سومین دوره جشنواره هنر برای صلح قرار گرفت.
فربود خاطر نشان کرد: به دلیل رسا بودن پیام های گرافیکی تصمیم بر آن شد تا آب و بحران کمبود آب به عنوان موضوع اصلی بخش پوسترهای گرافیک سومین دوره جشنواره هنر برای صلح اعلام شود و این موضوع با استقبال خوبی از سوی طراحان گرافیک واقع شد.
وی با اشاره به اینکه در این دوره از جشنواره بیش از 30 پوستر گرافیک با این موضوع به نمایش در خواهد آمد گفت:امیدوارم که بتوانیم با این جشنواره نقشی کوچک در کمک به حل این بحران داشته باشیم و این پوسترها مورد توجه مخاطبان و مسوولین قرار گیرد.
سومین دوره جشنواره هنر برای صلح روز جمعه 20 شهریورماه افتتاح و تا 30 شهریور ماه در فرهنگسرای نیاوران ادامه خواهد داشت.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید