تروریسم ربطی به اسلام ندارد

 شیخ الازهر با محکوم کردن حملات اخیر تروریستی پاریس و مالی، ارتباط دادن این جنایات به اسلام را بی عدالتی و تبعیض آشکار دانست.

شیخ احمد الطیب رییس جامعه الازهر مصر روز جمعه در نشست شورای حکمای مسلمان، حملات تروریستی پاریس و مالی را محکوم و تصریح کرد که این حملات هیچ ارتباطی با اسلام حقیقی ندارد.
وی که ریاست این مجمع را نیز بر عهده دارد، افزود: ربط دادن جنایات و بمب گذاری ها و حوادث مخرب جاری به اسلام صرفا به این دلیل که مرتکبان آن ها شعار الله اکبر سر می دهند، بی عدالتی آشکار و تعصب فاحش است.
وی اضافه کرد که تروریسم نوعی فلسفه حیات است که پیروانش را به سوی مرگ هدایت می کند و این دیدگاه به هیچ وجه محصول ادیان ابراهیمی نیست؛ بلکه می توان گفت که استفاده از مذهب به عنوان نقاب نوعی بیماری عقلی و روحی است.
به گزارش ایرنا ،طیب همچنین کسانی را که در غرب قرآن و مساجد را می سوزانند تروریست خواند و اقدامات آن ها را عامل شعله ور شدن تروریسمی دانست که به نام اسلام رواج یافته است.
گروه تروریستی داعش که خود را خلافت اسلامی می نامد، یک هفته قبل در سلسله حملاتی در پاریس 130 نفر را کشت. گروهی تروریستی وابسته به القاعده نیز دیروز با حمله به هتلی در باماکو (پایتخت مالی) 170 نفر را گروگان گرفت و 19 نفرشان را به قتل رساند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید