حملات تروریستی بهانه اسلام ستیزان برای حمله به مراکز اسلامی

حملات تروریستی که از سوی وابستگان داعش در آمریکا و اروپا انجام می شود، این بهانه را به اسلام ستیزان داده است که به مسلمانان و مراکز اسلامی حمله کنند.

چند روز بعد از حملات تروریستی در کالیفرنیا مسلمانان این ایالت با مشکلات زیادی مواجه شدند.به عنوان نمونه شریف الحسینی یکی از مسلمانان مرکز اسلامی پالم بیچ گفت: به هنگام رفتن به سمت مرکز، تماسی دریافت کردم که مسجد از سوی عده ای افراد ناشناش مورد حمله قرار گرفته است و در این حمله تعدادی از پنجره ها شکسته شده و تعدادی از وسایل درون مسجد خراب شده است.

الحسینی ضمن اشاره به تروریستی بودن حملات چند روز پیش کالیفرنیا افزود: حمله به مسجد بسیار ناراحت کننده بود چون مسلمانان کالیفرنیا تروریسم را محکوم کرده و رابطه ای با آن ندارند و ما برای تعامل با مردم محلی بسیار تلاش کرده ایم تا به آن ها بفهمانیم که اسلام ربطی به تررویسم ندارد.

این مسوول مرکز اسلام کالفرنیا تاکید کرد: ما (مسلمانان کالیفرنیا) از فضای حاکم بر جامعه بسیار ناراحت هستیم. از سویی به این نکته واقفیم که مردم آمریکا تحت تاثیر رسانه ها هستند و برداشت صحیحی از اسلام ندارند و از سویی باید آماده مواجهه با حملات اسلام ستیزان باشیم.

شایان ذکر است که گروه تروریستی داعش در پیامی از همه وفاداران به خود خواسته است که در همه نقاط دنیا دست به عملیات تروریستی بزنند و در این راستا زن و شوهری که از طریق رسانه های اجتماعی فریب جنگ رسانه ای داعش را خورده بودند، در فیسبوک بیعت خود را با ابوبکر البغدادی سرکرده تروریست های داعش اعلام کرده و اقدام به قتل تعدادی از شهروندان آمریکا زدند.

گروه داعش با این اقدامات که شدیدترین آن حملات تروریستی پاریس بود، بهانه تبلیغاتی رسانه های اسلام ستیز را فراهم کرده و این رسانه ها نیز به آسانی علیه دین اسلام خبرپراکنی می کنند که این اقدام موجب حملات متعددی علیه مسلمانان ساکن در کشورهای غربی شده است.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید