شکل گیری تروریسم در منطقه نتیجه مداخلات کشورهای غربی است

بر خلاف ادعاهای مطرح‌شده از رسانه های بیگانه و دین ستیز ، اسلام  و کشورهای اسلامی عامل شکل‌گیری تروریسم و بی ثباتی یا تنش در جهان نیستند. بلکه مداخلات کشورهای غربی و ایجاد گروهک خونریز داعش که دست پروده خود غربیان است باعث دین ستیزی، نژاد پرستی  و جنگ در جهان شده است و تنها راه حل فیصله به این فضیه اسف بار احترام به روابط و حاکمیت کشورها می باشد. و تا وقتی ما شاهد مداخله غیراصولی غرب و به ویژه آمریکا در منطقه باشیم این مساله موجب توسعه ناامنی و پایدار شدن تروریسم می شود..
وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو به تلاش‌های خود برای بهبود وضعیت جهان با اتکا به حقوق بین‌المللی ادامه خواهد داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، رییس دستگاه دیپلماسی روسیه اعلام کرد: مسکو به کاربست سیاست‌های خود با هدف بهبود وضعیت جهانی با تکیه بر حقوق بین‌المللی و با هدف تأمین آزادی انتخاب برای هر ملت و توسعه روابط میان ادیان، تمدن‌ها و فرهنگ‌های مختلف ادامه خواهد داد.

وزیر امور خارجه روسیه توسعه روابط میان تمدن‌های مختلف در جهان را بر مبنای احترام متقابل دانست و اضافه کرد: تلاش‌ها برای تحمیل ارزش‌ها و الگوهای توسعه به سایر کشورها به بی‌ثباتی و بالاگرفتن تنش‌ها و بدتر شدن وضعیت در خاورمیانه و شمال آفریقا منجر شده است.

پیش از این لاوروف گفته بود که تهدید روزافزون توسعه افراط‌گرایی و تروریسم در خاورمیانه و شمال آفریقا نتیجه مداخله‌های عوامل بیرونی در این مناطق است.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید