همایش بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری در دنیای امروز

 این همایش بین‌المللی فردا با حضور شخصیت‌های برجسته جهان اسلام، نخبگان سیاسی، سفرای کشورها و همچنین اصحاب رسانه در مرکز همایش‌های بین‌المللی پیامبر اعظم (ص) قم برگزار می شود.

دومین همایش بین‌المللی "خطر جریان‌های تکفیری در دنیای امروز" با محوریت مسئولیت علمای جهان اسلام به همت کنگره جهانی مقابله با جنگ‌های افراطی و تکفیری، فردا (پنج‌شنبه) هشتم بهمن ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی پیامبر اعظم (ص) در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

در این همایش یک‌ روزه که  شخصیت‌های برجسته جهان اسلام، نخبگان سیاسی، سفرای کشورها و همچنین اصحاب رسانه حضور دارند، قرار است آیت‌الله مکارم شیرازی و مهمانان ویژه خارجی سخنرانی کنند. دو میزگرد علمی نیز با حضور علماء و شخصیت‌های برجسته جهان اسلام نیز برگزار می شود.

این همایش قرار است از ساعت 9 تا 14 در سالن همایش‌های پیامبر اعظم (ص) مدرسه امام کاظم (ع) واقع در قم، بلوار معلم جنوبی، مجتمع فرهنگی و مدرسه علمیه امام کاظم علیه السلام برگزار شود.

"علی اکبر ولایتی" عضو شورای راهبردی این کنفرانس در کنفرانس خبری که ظهر دوشنبه  در سالن همایش های سازمان تبلیغات در تهران برگزار شد،  در پاسخ به سوال خبرنگار قدسنا در خصوص سازوکارهای این کنفرانس برای مقابله با رژیم صهیونیستی به عنوان حامی اصلی گروهای تروریستی در منطقه تصریح کرد: بدون تردید رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از حامیان اصلی این نوع تفکرات افراطی است، همه شاهدند که این گروه هایی که علیه حکومت قانونی سوریه و مردم بی گناه این کشور اقدام به قتل و غارت می کنند و یک کشور اسلامی را به این روز انداخته اند زمانی که بر اثر مقابله ارتش و نیروهای مردمی زخمی می شوند ، زخمی هایشان را به سرزمین های اشغالی منتقل می کنند و توسط رژیم صهیونیستی معالجه می شوند.

ولایتی در ادامه گفت: کمک های تسلیحاتی ، مالی و لجستیکی رژیم صهیونیستی به گروه های تکفیری – تروریستی مسئله ای نیست که از کسی پنهان مانده باشد، به طوری که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر در سخنانش به صراحت گفته است ما از این گروه ها و جریان ها حمایت می کنیم زیرا این گروه های تروریستی سوریه را تضعیف کرده و موجب تجزیه سوریه می شوند.

وی در ادامه با اشاره به این مسئله که اگر ما بخواهیم با این تفکرات تکفیری مبارزه کنیم باید با اجزای تشکیل دهنده این تفکر و حامیان آن و در راس آنها صهیونیسم مبارزه کنیم افزود: علت اینکه آمریکایی ها با این صراحت از تروریست ها حمایت می کنند، نفوذ صهیونیست ها در داخل آمریکاست، بنابراین اگر ما بخواهیم با  این تفکرات مبارزه کنیم باید با منشاء این تفکر که صهیونیسم است  مبارزه کنیم.

ولایتی در پایان گفت: حضرت امام (ره) از سال 1342 که نهضت را آغاز کردند به مبارزه با رژیم صهیونیستی تاکید داشتند، همچنین مقام معظم رهبری همین خط امام (ره) را ادامه دادند و تاکید کرده اند همواره که رژیم صهیونیستی به عنوان یک رژیم اشغالگر موجودیت داشته باشد باید تا آزادی سرزمین های اشغالی با آن مبارزه شود.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید