اقدامات انتقام جویانه رژیم آل‌خلیفه علیه زنان مدافع حقوق بشر

داستان همیشگی مبارزه حق علیه باطل هیچ گاه پایان پذیر نیست. رژیم آل سعود به لحاظ شاخص آزادی بیان در زمره بدترین کشورها قرار دارد به طوری که آزادی های اساسی را همچون حق اعتراضات و تجمعات، آزادی رسانه و ابراز عقیده به صورت فاحشی نقض می‌کند. آمارها حاکی است این کشور بیش از 30 هزار زندانی سیاسی دارد. این بار نیز عده ای از مردم علی الخصوص زنان بحرینی برای برای مبازه با تبعیض و به روی کار آمدن صلح و عدالت دست به کار شدند و خواهان آزادی و صلح در کشورشان شدند اما آل سعود که منافع خود را در خطر می دید با اقدامات جدی و ضد حقوق بشر دوستانه به مقابله با آنها بر آمد. این اولین باری نیست که عربستان رسما مخالفت معترضین به دولتش را سرکوب می کند. نقض حقوق بشر توسط آل سعود به کررات اتفاق افتاده و ما شاهد سیر صعودی آن هستیم. چرا  حامیان و مدعیان حقوق بشر چشم خود را بر روی این جنایات بسته اند؟ به نظر می رسد نفع کشورهای غربی نیز در عدم رسیدگی به این مسئله است.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری مرآت البحرین، مرکز حقوق بشر بحرین از اقدامات انتقامجویانه رژیم آل‌خلیفه علیه زنان مدافع حقوق بشر در این کشور از طریق به زندان انداختن و تحت پیگرد قراردادن قضایی آنها خبر داد و اعلام کرد که این اقدمات رژیم با هدف فشار بر این زنان برای توقف فعالیت‌های صلح آمیزشان صورت می‌گیرد.

مرکز حقوق بشر بحرین در بیانیه‌ای افزود که دادگاه تجدید نظر بحرین حکم 9 ماه زندان زینب الخواجه فعال زن مدافع حقوق بشر در این کشور را به اتهام دشنام به نیروهای پلیس هنگام ورود به زندان مرکزی "جو" تایید کرده است. همچنین «غاده جمشیر» دیگر فعال زن مدافع حقوق بشر به اتهام دشنام به کارمندان دولتی در شبکه اجتماعی توئیتر به 4 ماه زندان محکوم شده است و این در حالی است که پیش از این در همین پرونده به یک سال زندان محکوم شده بود. جمشیر قبلا هم به اتهام توهین به مدیریت بیمارستان "ملک حمد" از طریق صفحه اش بر روی توئیتر به سه ماه حبس محکوم شده بود.

مرکز حقوق بشر بحرین در ادامه بیانیه خود اعلام کرد که دستگاههای امنیتی رژیم «معصومه السید» را به دلیل محکوم شدن به 6 ماه زندان به اتهام برگزاری تجمع، هنگام عبور از یک مرکز ایست و بازرسی دستگیر کردند. بعد از انتقال این فعال زن به دادستانی، وی با وثیقه آزاد شد، اما بار دیگر به او اطلاع داده شد که از سوی سایر مراکز پلیس به اتهامات مختلفی همچون برگزاری تجمع، شورش و تروریسم تحت پیگرد است و باید در بازداشتگاه باقی بماند.

این مرکز افزود که این احکام در راستای موج سرکوبگری است که مقامات رژیم آل خلیفه برای جلوگیری از فعالیت‌های حقوقی که همچنان موجب افزایش انتقادهای بین المللی از آنها به دلیل نقض مستمر حقوق بشر می‌شود، به راه انداخته اند.

مرکز حقوق بشر بحرین همچنین خواستار آزادی فوری معصومه السید و توقف احکام علیه زینب الخواجه و غاده جمشیر و دست برداشتن رژیم از هدف قراردادن فعالان و زندانیان شد.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصری از پاکستان، اردن و سایر کشورها را به خدمت گرفته است.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی  آنها را به زندانهای طولانی‌مدت محکوم کرده است.

کارگروه: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید