بانوان فلسطینی در اسارت صیهونیسم

نظامیان رژیم صهیونیستی از آغاز انتفاضه قدس تاکنون 100 زن و دختر فلسطینی را در مناطق مختلف اراضی اشغالی به اسارت گرفته اند  درحالی که رسانه های جهان و صلیب سرخ  جهانی در برابر این تجاوزات سکوت اختیار کردند و این یعنی نقض آشکار حقوق بشر. اسرای زن فلسطینی با وجودی‌که در شرایط بسیار سختی بسرمی‌برند،  تسلیم واقعیت‌های دردناک نشده و در بسیاری از موارد در اعتراض به شرایطی که در آن بسرمی‌برند به اعتصاب دست می زنند.  آنها در معرض انواع سرکوب‌های سازمان یافته قرار دارند و از تمام حق و حقوق خویش محروم و همواره توسط رژیم صهیونیستی در معرض تهدید هستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این هیات در بیانیه ای مطبوعاتی تصریح کرد که بیشتر این زنان و دختران در ماه اول انتفاضه به اسارت گرفته شده اند و در مجموع در ماه اکتبر 38 بانوی فلسطینی، در ماه نوامبر 29 نفر، در ماه دسامبر 25 نفر و در ماه ژانویه هم 8 نفر به اسارت گرفته شده اند.

این بیانیه می افزاید که نظامیان صهیونیست در جریان انتفاضه قدس حملات و تجاوزات علیه بانوان فلسطینی را شدت بخشیده و بارها دختران کم سن و سال فلسطینی را پس از زخمی شدن به ضرب گلوله اسیر و مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

عبدالناصر فروانه رئیس بخش مطالعات هیات امور اسرا و آزادگان اظهار داشت که دشمن صهیونیستی پس از اسارت زنان و دختران فلسطینی آن ها را مورد شکنجه و ضرب و شتم قرار داده است و هنوز هم تعداد زیادی از آن ها در اسارت به سر می برند و در شرایط بسیار سختی در زندان های هشارون و دامون به حبس کشیده شده اند.

لازم به ذکر است که هم اکنون 55 بانوی فلسطینی در زندان های دشمن صهیونیستی اسیر هستند که برخی از آن ها نوجوان بوده و کم سن و سال ترین آنان کریمان سویدان نوجوان 14 ساله فلسطینی و قدیمی ترین آن ها هم لینا جربونی است که از آوریل سال 2002 در اسارت صهیونیست ها است.

نظامیان صهیونیست روز پنجشنبه گذشته نیز دو دختر بچه فلسطینی را در محله جواریش در شهر رمله در مرکز فلسطین اشغالی 1948 به بهانه تلاش برای حمله به نگهبان یک مرکز تجاری در این شهر اسیر کردند.

کارگروه: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید