دشمن‌سازی از مسلمانان شگرد رسانه‌های یکسو‌نگر وابسته به غرب

با وجود گسترش جنگ‌افروزی و سیاست‌های مداخله‌جویانه غرب در سایر کشورها، بسیاری از مردم  می‌کوشند تا ضمن ابراز بیزاری از جنگ، با راه‌اندازی گروه‌ها و نهاد‌های مردمی، دولت‌مردان خود را از رویکردهای جنگ‌طلبانه منصرف کنند.

نهاد کهنه سربازان حامی صلح یکی از همین نهاد ها است که در سال 1985میلادی توسط 10 نفر از کهنه‌سربازان آمریکایی و در اعتراض به رقابت جهانی کشورها در گسترش تسلیحات هسته‌ای و حملات ارتش این کشور به آمریکای مرکزی شکل گرفت. لازم به ذکر است این گروه به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد دارای یک صندلی دائمی در سازمان ملل بوده و نخستین سازمانی است که به عضویت دفتر صلح جهانی درآمده است.

فعالان سازمان مردم‌نهاد "کهنه سربازان حامی صلح" کمپینی را با هدف مقابله با اسلام‌هراسی راه‌اندازی کردند.

کهنه سربازانی که پیش از این در کشورهای افغانستان و عراق جنگیده بودند با تشکیل گروهی به نام "کهنه سربازان با اسلام‌هراسی مقابله می‌کنند" ادعاهای دروغین سیاست‌مداران آمریکایی و رسانه‌های وابسته به گروه‌های قدرت را در غرب محکوم کردند.

آنان در این کمپین  می‌کوشند تا با بیان تجربیات و احساسات خود درباره زندگی و جنگ در کشورهایی که اکثریتشان مسلمان هستند، شهروندان آمریکایی را با این حقیقت آشنا کنند که مسلمانان دشمن امنیت آنان نبوده و نیستند.

کهنه سربازان حامی صلح هدف دولت آمریکا را از گسترش اسلام‌هراسی، متقاعد کردن افکار عمومی برای حضور نیروهای نظامی در کشورهای مسلمانی هم‌چون افغانستان، عراق و سوریه دانستند.

آنان دشمن‌سازی از مسلمانان را شگرد رسانه‌های یکسو‌نگر وابسته به غرب برشمرده و تأکید کردند، برای جلوگیری از گسترش جنگ و خشونت در جهان باید طرز فکر مردم غرب را نسبت به اسلام و مسلمانان با واقعیت منطبق کرد.

فعالان این گروه همچنین دلیل اصلی به خطر افتادن امنیت ملی آمریکا را سیاست‌های خشونت‌آمیز و نفرت‌آمیز حاکمان این کشور دانسته و تنها راه حل این مشکل را تغییر در سیاست گسترش خشونت علیه اقلیت‌ها به ویژه مسلمانان برشمردند.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید