تاکید بر نقش مهم علما در تحقق وحدت و صلح جهانی

علمای شیعه و سنی پاکستان در سمیناری تحت عنوان "آبروی دین مصطفی(ص)" که در کویته پاکستان برگزار شد، بر نقش مهم علما در تحقق وحدت تأکید کردند.
در این سمینار که با عنوان "آبروی دین مصطفی(ص)" در ھتل سرینای کویته برگزار شد، شماری از ائمه جمعه، نمایندگان مجلس ایالتی و مجلس سنای پاکستان، اساتيد حوزه و دانشگاه، دانشجويان و طلاب شیعه و سنی و صدها نفر از نمایندگان احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان حضور داشتند.
سخنرانان در این سمینار بر ضرورت وحدت اسلامي و نقش مهم علما در تحقق وحدت تأكيد کردند و با اشاره به مشکلات کنونی جهان اسلام، نقش علمای دینی در دفاع از ارزش‌های انسانی و بشری را تبیین کردند.
"حافظ حمدالله" نماینده حزب جمعیت علما اسلام و عضو مجلس سنای پاکستان، اختلافات کنونی میان مسلمانان جهان را خطرناک و توطئه دشمنان غرب به ویژه آمریکا عنوان کرد و گفت: تمام مسلمانان به ویژه علمای امت باید برای حل این‌گونه مشکلات تلاش کنند.
سخنرانان داعش و اختلافات میان فرقه‌های اسلامی را از اقدامات دشمنان اسلام برشمرده و تأکید کردند: دشمنان از گسترش چشم‌گیر اسلام در غرب هراس دارند؛ بنابراین با مخدوش‌کردن چهره این دین، قصد جلوگیری از رشد و گسترش آن را دارند.
در این سمینار که یکشنبه هفته جاری برگزار شد، علمای شیعه و سنی تأکید کردند که به جای درگیری و اختلافات فرعی باید متوجه توطئه‌های دشمنان اسلام بود که هیچ‌گاه وحدت اسلامی را تحمل ندارند.

آنان همچنین تأکید کردند: علمای فرقه‌های اسلامی باید برای ایجاد وحدت و مقابله با دشمنان امت بیشتر تلاش کنند.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید