اشغالگری رژیم صیهونیستی، لکه ننگی بر پیشانی جامعه بین‌المللی است

سی و یکمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل، دوشنبه بیست و نهم فوریه در ژنو گشایش یافت. نمایندگان از 47 کشور عضو این شورا، کشورهای ناظر و سازمان های اجتماعی غیر دولتی در این نشست حاضر شدند.  شرکت کنندگان در این نشست پیرامون آخرین گزارش بررسی وضعیت حقوق بشر در سوریه، گزارش گزارشگر ویژه درباره وضعیت حقوق بشر کره شمالی و وضعیت حقوق بشر در ایران، برمه، مالی و کشورهای دیگر رایزنی می کنند.

« محمد بن عبد الرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر روز گذشته (دوشنبه) در سی و یکمین نشست شورای حقوق بشر خواستار فراهم کردن حمایت بین‌المللی از ملت فسلطین شد.

بر اساس گزارش وبگاه «الخلیج آنلاین»، وی گفت: سیاست‌ها و اقدامات غیرقانونی رژیم صیهونیستی نقض آشکار قوانین بین‌المللی و همچنین مخالف با اراده بین‌المللی برای حل مساله فلسطین است.

محمد بن عبد الرحمن در ادامه خواستار اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به اشغال تمامی اراضی عربی و تحقق صلح فراگیر بر اساس طرح صلح عربی و قوانین بین‌المللی برای ایجاد دولت مستقل فلسطینی شد.

وی تاکید کرد که ادامه اشغالگری رژیم صیهونیستی، لکه ننگی بر پیشانی جامعه بین‌المللی است.

محمد بن عبد الرحمن به مساله سوریه نیز پرداخت و بر ضرورت رسیدن به یک راه‌حل سیاسی بر اساس توافق ژنو 1 و نیز ایجاد یک هیات انتقالی با اختیارات کامل اجرایی تاکید کرد.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید