گرفتاری هزاران کودک سوری در چنگال گروه های تروریستی

دست و پنجه نرم کردن کودکان مظلوم سوری با مرگ رمغان جنگ در سوریه است. دست های گروهک های تروریستی روزانه به خون کودکان مظلوم سوری آلوده می شود.
علیرغم وعده های داده شده درباره آینده‌ای بهتر برای مردم سوریه پس از مذاکرات پیشین سازمان نجات کودکان می‌گویند که بحران سوء تغذیه و گرسنگی در میان کودکان سوری همچنان ادامه دارد و حتی بدتر هم شده است. آیا این جنایت  را نمی توان نقض اشکار حقوق بشر دانست؟
یک سازمان غیر دولتی اعلام کرد بیش از 250 هزار کودک سوری در مناطق تحت محاصره گروه های تروریستی درگیر ، گرفتار هستند و برخی از آنها برای زنده ماندن از غذای حیوانات و برگ درختان استفاده می کنند.
سازمان نجات کودکان ( سِیو دچیلدرین Save the Children ) در گزارش خود اعلام کرد: دست کم 250 هزار کودک در مناطقی از سوریه که به زندان روباز تبدیل شده است در محاصره هولناک به سر می برند.
این سازمان غیر دولتی با استناد به اظهارات افرادی که در مناطق محاصره شده سوریه زندگی و کار می کنند، اعلام کرد ارتباط آنها با دنیای خارج قطع است و گرفتار گروه هایی هستند که از محاصره به عنوان سلاح جنگی استفاده می کنند.
وی افزود: بیماری های پوستی و گوارشی گسترش پیدا کرده است چون محاصره کنندگان، آب را قطع کرده اند و افراد از آب های سطحی و اغلب آلوده به فاضلاب استفاده می کنند.
طبق گزارش کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد بیش از 450 هزار نفر در مناطق محاصره شده سوریه به سر می برند.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید