وضعیت وخیم حقوق بشر در بحرین

مرکز حقوق بشر بحرین در گزارش سالانه خود درباره وضعیت حقوق بشر در این کشور اعلام کرد: رژیم آل خلیفه در سال ۲۰۱۵م حدود ۱۸۸۳ نفر از معترضان این کشور را بازداشت کرده که ۲۳۷ مورد از آنها کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال بوده اند.
مرکز حقوق بشر بحرین در  گزارش ۴۱ صفحه ای خود که هرساله منتشر می کند، افزود: علاوه بر این نیروهای رژیم آل خلیفه در سال ۲۰۱۵م، ۳۴ زن را بازداشت کرده اند و حدود ۴۴.۶% از کل بازداشت ها ناشی از حملات غیرقانونی به منازل و ۲۶% در خیابان ها و پس از سرکوب تظاهرات و اعتراضات صورت گرفته است.
براساس این گزارش، بیش از ۴۴۱ مورد ناپدید شدن اجباری در سال ۲۰۱۵م در بحرین رخ داد است و ۳۷ درصد از این میزان را نوجوانان و کودکان زیر ۱۸ سال تشکیل می دهند.
این مرکز درباره شکنجه نیز نوشت:مرکز برای اولین بار شکنجه سیستماتیک گسترده علیه زندانیان محکوم در زندان مرکزی را به ثبت رسانده است که بیشتر آنها در جریان حوادث زندان مرکزی «جو» در  مارس ۲۰۱۵ ثبت شده است.
براساس این گزارش، در همین سال ۲۵ نفر از کاربران اینترنت و شبکه های اجتماعی نیز بازداشت شده اند که ۱۲ تن هنوز در بازداشت به سر می برند.

گزارش یادشده همچنین افزود: وزارت کشور بحرین در همین سال، با برگزاری بیش از ۱۴۰ تجمع مسالمت آمیز مخالفت کرده و تابعیت حدود ۲۰۲ بحرنیی را سلب کرده است.

مرکز حقوق بشر بحرین در ادامه به محدودیت هایی که نیروهای آل خلیفه علیه مسلمانان شیعه و مخالفت با برگزاری مناسبت های آنها انجام دادند، اشاره کرد و افزود: ۱۶۹ مورد در این خصوص به ثبت رسیده است که شامل برچیدن پرچم ها  در مراسم عزاردای و همینطور احضار خطبا و مسئولان حسینیه ها و فعالیت های دینی می شود.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید