نقض مکرر آتش بس در یمن

جنگنده‌های عربستان سعودی بار دیگر با نقض آتش بس در یمن، مناطق مختلف این کشور را بمباران کرده‌اند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، جنگنده‌های عربستان سعودی روز شنبه و همزمان با ششمین روز آتش بس شکننده در یمن، دو منطقه مسکونی در شهر صرواح در استان مارب را هدف قرار دادند.

جنگنده‌های سعودی منطقه راس جبل الخیره در شهر عیال جبل یزید در استان عمران را نیز بمباران کردند.

جتهای ریاض همچنین بارها با پرواز در آسمان صنعا، پایتخت یمن، حریم هوایی این کشور را نقض کردند.

 به گزارش پرس تی ،با وجود ادامه آتش بس در یمن، مزدوران سعودی و نیروهای وفادار به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن مواضع نیروهای کمیته‌های مردمی در کوه الشبکه در شهر وازعیه در استان تعز را هدف شلیک خمپاره قرار دادند.

مزدوران سعودی همچنین با برگزاری عملیات نظامی گسترده، قصد پیشروی به سوی شهر نهم در استان تعز را داشتند که با مقاومت نیروهای مردمی، در این راه ناکام ماندند.

نامه اعتراض آمیز انصارالله

در حالی که جنگنده‌های سعودی و مزدوران این کشور با بی توجهی به آتش بس به نقض آن ادامه می‌دهند، جنبش انصارالله و حزب کنگره مردمی یمن در نامه ای به اسماعیل ولد الشیخ الاحمد، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن، نسبت به نقض مکرر آتش بس اعتراض کردند.

در این پیام آمده است سعودی‌ها با نادیده گرفتن تلاش‌های بین المللی، به نقض مکرر آتش بس در یمن پرداخته و از انواع سلاح‍‌های سبک و سنگین استفاده می‌نمایند.با توافق طرف‌های درگیر در یمن آتش بس در این کشور از نیمه شب 22 فروردین برقرار شده است و قرار نمایندگان طرف‌های درگیر از تاریخ 30 فروردین در مذاکرات صلح یمن که قرار است در کویت برگزار شود، حضور یابند.

به دنبال کناره گیری هادی از ریاست جمهوری یمن و فرار وی از پایتخت، عربستان سعودی با ائتلاف برخی كشورهای عربی منطقه و با همراهی امریكا، به منظور بازگرداندن حاکمیت به هادی و تضعیف جنبش مردمی انصارالله، یمن را هدف حملات هوایی مرگبار قرار داد.

در این حملات که از ششم فروردین 1394 آغاز شده است تاکنون نزدیک به 9 هزار و 500 نفر از جمله زنان و کودکان کشته و هزاران نفر زخمی شده‌اند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید